SSD do gier? Dobre sobie. Samsung chce skopiować na nie ludzki mózg

SSD do gier czy do mózgu - render niebieskiego mózgu podłączonego do układu scalonego
Technologie

Samsung i naukowcy z Harvardu wpadli na ciekawy pomysł. Co powiecie na skopiowanie na dysk SSD ludzkiego mózgu?

Od razu nasuwa się pytanie “Tylko po co?”, a ja już spieszę z odpowiedzią. Badaczom zależy na lepszym zrozumieniu procesów zachodzących wewnątrz tego najważniejszego organu naszych ciał. Odtworzenie jego wiernej, elektronicznej kopii pozwoliłoby przeprowadzić wiele najróżniejszych symulacji z możliwością zbierania naprawdę szczegółowych danych.

Autorzy przewidują stworzenie chipu pamięci, który przybliży się swoimi unikalnymi cechami obliczeniowymi do mózgu: niskie zużycie energii, łatwe uczenie się, adaptacja do środowiska, a nawet autonomia i poznanie – które były poza zasięgiem obecnej technologii.

– informuje Samsung

Samsung jest znany z tworzenia układów dysków SSD wykorzystywanych przez graczy często do gier. Modele z serii Evo niejednokrotnie pojawiają się w rekomendacjach zestawów komputerowych wielu specjalistów. Nikogo nie powinien dziwić w takim przypadku dobór właśnie koreańskich profesjonalistów do wsparcia projektu skopiowania ludzkiego mózgu. Ten jest stworzony ze skomplikowanych, gęstych połączeń neuronowych, a pamięci 3D Samsunga wydają się być najlepszymi do tego zadania ze względu na swoją niezawodność i wyjątkową strukturę.

Tematem możliwości przeniesienia świadomości człowieka na pamięć interesuję się od premiery gry SOMA, gdzie problematyka tego zagadnienia gra pierwsze skrzypce. Jeśli nie graliście jeszcze w ten tytuł, a interesują Was filozoficzne rozważania na temat egzystencji, z całego serca mogę polecić ten horror. Liczę jednak, że omawiane w tekście badanie naukowców nie przyniesie skutków, które przedstawia wspomniana właśnie produkcja.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie