Duke Nukem 3D powraca. Mamy zwiastun i garść screenów

Duke Nukem 3D powraca. Mamy zwiastun i garść screenów
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Wideo XOne

Zdaje się, że taka wersja Księcia może być ciekawsza od wydawanych na przestrzeni lat kontynuacji.

Gearbox Software podało, że już 11 października będzie dostępny Duke Nukem 3D w wersji zremasterowanej na PC, PS4 oraz XOne. Gra ukaże się z okazji 20 lat marki jako Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour. Spodziewamy się zatem nieco lepszych tekstur, ale nie będzie to remake. Gra zachowa charakterystyczny dla produkcji z lat 90. klimat graficzny.

Jest jednak kilka ciekawostek związanych z remasterem. Otóż produkcja będzie zawierać jeden dodatkowy epizod (w oryginale było ich cztery), który będzie mieć aż 8 nowych poziomów. Ponadto będzie też tryb rozgrywki sieciowej dla 8 graczy.

Zerknijcie na poniższe materiały i dajcie znać, jak wam się podoba remaster.

Pozycja o podtytule World Tour, ma być kolejną próbą wskrzeszenia z nostalgią wspominanego FPS-a. Informacje, które wyciekły do sieci wskazują, że deweloperem będzie studio Nerve Software, w którym pracują osoby wcześniej tworzące gry pod szyldem Id Software.

Przyglądając się screenom nie sposób odnieść wrażeń, że przenieśliśmy się do przeszłości. Poza delikatnym retuszem obejmującym m.in. nowe oświetlenie, nie należy spodziewać się rewolucji. Mamy raczej do czynienia z hołdem złożonym Księciu, który po raz pierwszy zagościł na naszych komputerach 20 lat temu.

Szef studia Gearbox ogłosił, że poszukuje ludzi do nowego projektu z serii Duke Nukem

Randy Pitchford podczas konferencji Develop 2015 potwierdził, że ma zamiar wydać kolejną grę z serii Duke Nukem. Szuka jednak współpracowników, którzy pomogą zespołowi z Gearbox przy projekcie. W tej chwili twórcy pracują nad wczesnymi koncepcjami, także ciężko w ogóle ocenić, jak gra będzie wyglądać.

– Nie przejąłem tej marki tylko po to, by ludzie mogli doświadczyć Duke Nukem Forever. To była inwestycja w przyszłość serii – twierdzi Pitchford.

Miejmy nadzieję, że najnowsza gra będzie lepsza od Duke Nukem Forever.

Tytuł ominie nową generację Sony

Megaton Edition zawiera odświeżoną wersję kultowego Duke Nukem 3D oraz trzy dodatki – Duke Carribean: Life’s Beach, Duke: Nuclear Winter i Duke It Out in DC. Ponadto w zestawie znajduje się oryginalna odsłona tytułu, którą wydano w 1996 roku.

Taki pakiecik został już wydany na PC, a teraz okazało się, że zmierza również na PlayStation 3 oraz PS Vita. Konwersją kultowej gry na konsole Sony zajmuje się studio Abstraction Games. Data premiery została wyznaczona na 13 stycznia w Stanach Zjednoczonych i 14 stycznia na Starym Kontynencie.

Kto ma ochotę jeszcze raz wcielić się w samego Księcia i dokopać hordom kosmitów? Przy okazji zobaczcie, jak Duke Nukem 3D: Megaton Edition prezentuje się na blaszakach.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie