DualSense V2 jednak bez lepszej baterii? Kontroler może oferować to samo zasilanie

DualSense V2 jednak bez lepszej baterii? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Gracze zastanawiają się, o co chodzi z tym DualSense V2. „Przecieknięty” kontroler, wedle nowych informacji, może oferować dokładnie to samo, co poprzednia wersja.

Zaledwie wczoraj do sieci trafiły pierwsze informacje o rzekomym DualSense V2, czyli nowej wersji genialnego kontrolera do PlayStation 5 (i PC na dobrą sprawę również). Cenowo sprawa wygląda tak samo, ale w zestawie mamy podobno liczyć na dodatkową ładowarkę. Tylko czy sam pad będzie czymś się różnił? Teoretycznie, wedle niepotwierdzonych informacji, owszem – pojemnością baterii.

DualSense V2 jednak bez różnic?

Gracze PS5 z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ceną za wiele świetnych funkcji DualSense jest żywotność baterii. Pada trzeba ładować co jakieś 5 – 6 godzin, a po dłuższym i intensywniejszym użytkowaniu przez pewien okres nawet co 4 godziny. Bateria jest więc najsłabszym elementem urządzenia. Nikt więc nie dziwi się, że Sony może chcieć poprawić ten mankament i zaoferować ulepszoną wersję kontrolera z większą baterią.

Teraz jednak DualSense V2 pojawił się w kolejnym sklepie, czyli niemieckim Alternate. Tam też znajduje się opis wraz z rozpiską techniczną urządzenia. Jak słusznie zauważyli gracze na Reddicie, kontroler ma taką samą wagę i taką samą pojemność baterii. Pytają więc o to, co ma się zmienić, skoro bateria może być ta sama. „No, będzie miał dopisek V2” – śmieją się inni.

Co by nie było, są inne sposoby na wydłużenie żywotności baterii, m.in. optymalizacją poboru energii. Ciężko jednak uznać, że bez powiększenia baterii uda się wydłużyć czas działania o parę godzin. Niemniej istnieje też inna odpowiedź na tę zagwozdkę – sklep Alternate może używać dokładnie tego samego opisu, co w przypadku wersji V1. Być może więc to jedynie placeholder, a pad faktycznie zaoferuje nową baterię. Na razie to jedynie niepotwierdzone informacje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie