DualSense V2 wycieka. Ulepszona wersja pada do PS5 zaoferuje więcej

DualSense V2 wycieka. Ulepszona wersja pada do PS5
Newsy PC PS5

Sony najwyraźniej przygotowuje DualSense V2, czyli ulepszoną wersję kontrolera do PS5. Pad wyciekł na stronie kanadyjskiego BestBuy, czyli źródło jest wiarygodne.

Komuś się pospieszyło, bo na stronie kanadyjskiego BestBuy pojawiła się karta produktu „DualSense V2”. Na pierwszy rzut oka kontroler wygląda identycznie, co jego pierwotna wersja, ale różni się technikaliami w środku. Można więc uznać, że to drobne przeoczenie jest bardzo wiarygodnym przeciekiem, choć naturalnie Sony jeszcze niczego nie zapowiedziało. Może na nadchodzącym State of Play?

DualSense V2 miałby oferować przede wszystkim wszystko to, co oryginał. Mowa o haptycznych informacjach zwrotnych, adaptacyjnych triggerach, a także bardzo atrakcyjnym designie. Okazuje się jednak, że nowością ma być znacząco wydłużona praca baterii. Wedle opisu w sklepie kontroler miałby wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do 12 godzin. Co więcej, w zestawie dostalibyśmy od razu stację ładującą. Brzmi jak bardzo sensowny zestaw, a przyjdzie nam za te nowości zapłacić 89,99 USD, czyli około 350 zł (o ile nie jest to placeholder, bo cenowo nie różni się od pierwotnej edycji).

Mowa jednak o dwóch kluczowych ulepszeniach względem oryginalnej wersji. Żywotność baterii w DualSense to problem, z który zmaga się spora liczba graczy. Choć sam kontroler jest świetny, trzeba go dość często ładować. Na jednym pełnym naładowaniu wytrzyma około 6 godzin, ale żywotność baterii zauważalnie spada po dłuższym i intensywnym użytkowaniu. O tym mówią przynajmniej fani w social mediach.

Na razie Sony oficjalnie nie zapowiedziało urządzenia. Istnieje spora szansa, że zdarzy się to już niebawem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie