Dostępność PS5 to problem nie tylko dla graczy. Sony stara się poprawić sytuację

0 komentarzy

Sony idzie w ślady Microsoftu i potwierdza, że dostępność PS5 to bardzo problematyczna kwestia. Producent stara się przyspieszyć dostawy konsol.

Niedawno Microsoft powiadomił graczy, że konsole Xbox Series będą kiepsko dostępne aż do połowy tego roku. Mogliśmy wtedy wysnuć teorię, że podobnie sprawa będzie wyglądała w przypadku PlayStation 5, które jest jeszcze trudniejsze do dostania. Nie ma co ukrywać, że gracze chcący kupić konsolę nowej generacji są tym faktem niepocieszeni.

Tym razem głos w sprawie zabrało Sony i ponownie potwierdziło, że zapotrzebowania na PS5 znacznie przerosło oczekiwania producenta i dostarczenie odpowiedniej liczby sprzętu jest dość problematyczne.

Jak donosi Bloomberg, dyrektor finansowy firmy – Hiroki Totoki – twierdzi, że niewystarczająca liczba podzespołów może znacznie utrudnić dostarczenie odpowiedniej liczy konsol PlayStation 5 do sklepów. Jednocześnie firma zaznacza, że robi wszystko, aby jak najszybciej polepszyć dostępność PS5.

Pokrywa się to z informacjami podanymi przez prezes AMD, która również zwróciła uwagę na braki w zaopatrzeniu fabryk. Problem istnieje i trudno przewidzieć kiedy zostanie w pełni rozwiązany. Możemy jednak śmiało stwierdzić, że nie nastąpi to w ciągu najbliższych paru miesięcy. Pandemia i ogromne zapotrzebowanie na urządzenia nowej generacji zdecydowanie nie ułatwią dostarczenia wystarczającej ilości konsol do sklepów.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się