Doktor Strange w multiwersum obłędu – streszczenie zdradza fabułę filmu. “Wielkie zagrożenie dla ludzkości”

Benedict Cumberbatch w teaserze filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Choć o fabule nadchodzącego Doktor Strange w multiwersum obłędu nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, synopsis filmu zdradza nieco informacji.

Uprzedzamy – w poniższym tekście mogą pojawić się spoilery.

Najnowsza produkcja ma podjąć tematykę zakończoną w Avengers: Koniec gry oraz Spider-Man: Bez drogi do domu. W pierwszym filmie pożegnaliśmy przecież kilka postaci, co oznacza, że grupa Avengers potrzebuje nowego lidera. Okazuje się, że zostanie nim właśnie Doktor Strange. Oczywiście sprawy nie mogą potoczyć się łatwo; koncept multiwersum ponownie przywołuje zagrożenia, na które żaden z bohaterów nie był gotowy.

Streszczenie ujawniło Marvel Studios w Japonii, a następnie przetłumaczył je na angielski portal Cosmic Circus. Poniżej znajdziecie autorskie tłumaczenie w języku polskim.

“Otwierają się drzwi multiwersum pełnego zagadek i obłędu.

Po odejściu Iron Mana i Kapitana Ameryki w bitwie w Avengers: Koniec gry dawny genialny chirurg i najsilniejszy czarodziej, Doktor Strange, ma stać się główną postacią Avengers. Niestety użycie zakazanego, groźnego zaklęcia do manipulacji czasem otworzyło drzwi do świata chaosu zwanego Multiwersum. Aby naprawić świat, w którym wszystko się zmienia, Strange prosi o pomoc Wonga, Najwyższego Maga, oraz Scarlet Witch, najpotężniejszą spośród Avengers. Pojawia się jednak wielkie zagrożenie dla ludzkości i całego świata, a oni sami sobie z nim nie poradzą. Co gorsza, najgroźniejszy przeciwnik wygląda dokładnie jak Doktor Strange…”

Wiele z powyższych informacji uwzględniono już w teaserze filmu, nie ma tu zatem dużej dawki spoilerów. Nie wiadomo zresztą, z kim konkretnie będą musieli zmierzyć się bohaterowie. Wiadomo już, że pojawi się kilka wersji Doktora Strange’a pochodzących z różnych uniwersów. Plotki głoszą jednak, że to nie “zły Strange” będzie głównym przeciwnikiem. Zagrożeniem ma się stać sama Scarlet Witch, choć nie jest to jeszcze pewna informacja.

Premierę Doktor Strange w multiwersum obłędu zaplanowano na 6 maja 2022.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie