Samodzielny dodatek do wielkiej gry od Arkane Studios ujawniony

Pierwsza samodzielna przygoda w serii.

Podczas pokazu na E3 2017 Bethesda zaprezentowała Dishonored: Death of the Outsider. Premiera nowej opowieści nastąpi 15 września tego roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Główną bohaterką samodzielnego dodatku będzie Billie Lurk (vel Megan Foster).

Używając całkiem nowych mocy i umiejętności, Billie zinfiltruje nielegalną krwawą arenę i przygotuje się na starcie z siostrami Zakonu Wyroczni, nieśmiertelnymi oświeconymi oraz gangiem Bezokich, który ma obsesję na punkcie Odmieńca. Będzie też musiała skonfrontować się z powracającymi oraz nowym wrogom, w tym z mechanicznymi żołnierzami, zdobyć pradawny artefakt w emocjonującym napadzie na bank, aż w końcu stanąć naprzeciw półboskiego Odmieńca – tłumaczy Bethesda.

Wydawca dodaje, jak zawsze u Arkane, każdego zabójstwa można dokonać w dowolnym stylu – kryjąc się w cieniu i zabijając po cichu lub brutalnie eliminując wrogów na otwartej przestrzeni.

Podczas swojej podróży Billie odkryje niektóre z sekretów dotyczących Odmieńca, istoty żyjącej od 4 tysięcy lat, która była w centrum wszystkich najmroczniejszych wydarzeń w Cesarstwie. Ostatecznie będzie też musiała podjąć trudną decyzję, której skutki zmienią otaczający ją świat na zawsze.

Bethesda podkreśla, że dzięki nowym mocom, wrogom i miejscom Death of the Outsider jest idealną grą dla tych, którzy nie znają jeszcze serii Dishonored: Jest samodzielną przygodą w Cesarstwie Wysp, którą można rozpocząć nawet, jeśli nie miało się wcześniej doświadczenia ani z grami Dishonored, ani z dodatkami do nich. Natomiast wiernym fanom serii Death of the Outsider dostarczy znacznego rozszerzenia rozgrywki i historii Dishonored. Dodatkowo dzięki trybowi oryginalnej gry plus (OG+), fani mogą uwolnić swój całkowity potencjał, aby tworzyć kreatywny chaos z użyciem popisowych umiejętności z Dishonored 2.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.