Wyciekła data premiery Diablo IV. Microsoft mógł się pospieszyć

Diablo IV jednak ma poważne problemy z serwerami na start
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Microsoft chyba nie wytrzymał tego oczekiwania na TGA 2022 i za wcześnie zdradził datę premiery Diablo IV. Tytuł może ukazać się później, niż sądziliśmy.

Diablo IV to jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier i z miłą chęcią zagrałbym w nią jak najszybciej. Wolę jednak dać deweloperom na tyle dużo czasu, aby dopracowali produkcję jak najbliżej perfekcji. O samą jakość raczej się nie martwię. Znając Blizzarda, chciałbym po prostu zagrać w ten tytuł na premierę, bez potrzeby czekania w kilkugodzinnych kolejkach.

Co z tą premierą Diablo IV?

Diablo IV z pewnością pojawi się na piątkowej gali The Game Awards 2022. O ile nie wiemy do końca, czego należy się spodziewać, coraz większa jest szansa na to, iż poznamy oficjalną datę premiery tytułu. Spodziewać się można również nowych materiałów z gry oraz startu zamówień przedpremierowych. Być może Microsoft nie wytrzymał tego napięcia w oczekiwaniu na te informacje, bo w bazie danych ich sklepu z grami znalazła się wzmianka o dacie premiery nowego Diablo.

Informacje te podaje Aggiornamenti Lumia, który specjalizuje się w wygrzebywaniu z baz danych Microsoftu różnych ciekawostek. Jak informuje on na Twitterze, potencjalny hit od Blizzarda miałby ukazać się 5 czerwca 2023 roku. Data dość odpowiednia na premierę tak dużego tytułu, ale nieco bardziej odległa, niż się można było spodziewać. Warto zaznaczyć, że docelowa godzina premiery wskazuje na 23:00, czyli dość późno. Dlatego też w niektórych regionach gra mogłaby wyjść rankiem, 6 czerwca.

Diablo IV ma być grą-usługą i tym razem odda w ręce graczy spory, otwarty świat, Ten, wedle zapewnień twórców, ma nie wpłynąć za bardzo na istotną rolę fabuły i lore świata. Swoją drogą – dostaniemy też wierzchowca! No i pod względem mechanik możemy liczyć na coś z naleciałościami MMORPG w stylu Path of Exile. Przy okazji warto wspomnieć, że Aggiornamenti Lumia informuje o trzech dostępnych edycjach – standardowej, Digital Deluxe i Ultimate.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie