Grajcie za darmo w Diablo IV. Idealny moment, bo gra dostała “najlepszą aktualizację w historii”

Diablo IV zmieniło się nie do poznania, grajcie za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Diablo IV startuje z nowym, czwartym już sezonem “Łupy na Nowo”, wraz z którym fundamentalne zasady rozgrywki zostały zmienione. I teraz sprawdzicie to za darmo!

Darmowa wersja próbna Diablo IV dostępna jest do pobrania za sprawą cyfrowych sklepów dystrybucji na różnych platformach. Idealny moment na przetestowanie rozgrywki, która znacząco odbiega teraz od tego, co było na samym początku.

Diablo IV – sprawdźcie za darmo, zostańcie na dłużej (może)

14 maja na serwery hitu Blizzarda trafiła wielce wyczekiwana aktualizacja, która jednocześnie otworzyła grę na gigantyczne ulepszenia w jej fundamentach. Tym samym pozycja otrzymała 4. już sezon zatytułowany “Łupy na Nowo”. Przyznam, że idealnie oddaje on istotę zmian. Te dotyczą bowiem przede wszystkim zdobywania, dostosowywania i ulepszania nowego lootu. Zmiany dotyczą zarówno Sfery Wieczności, jak i Sfery Sezonowej.

Wykorzystajcie nowe funkcje przebudowanego systemu przedmiotów: hartowanie i doskonalenie, aby zmienić okazałe ostrze w siejącą postrach siłę. We wszystkich rangach świata Piekielny Przypływ odradza się na nowo: zabijajcie plugastwa, aby wypełnić wskaźnik zagrożenia, przez co Piekielni obiorą was za cel. Stańcie do walki u boku Żelaznych Wilków – zaprawionej w bojach kompanii najemników, której celem jest poskromienie demonów.

– dumnie głos Blizzard

Pojawił się nowy element rozgrywki, czyli Hartowanie. Umożliwia on personalizowanie znalezionych przedmiotów. Przebudowano sposób wchodzenia w interakcje z wyposażeniem i porównywanie go między sobą. W grze znajdziemy potężniejsze afiksy, ulepszono wiele mechanik rozgrywki, zmieniono częstotliwość wypadania konkretnych przedmiotów oraz wprowadzono wiele mniejszych poprawek jak choćby możliwość przyzywania wierzchowca w mieście. Na Reddicie gracze są zachwyceni wieloma zmianami, a niektórzy nazywają całość “najlepszą aktualizacją w historii gry”.

I teraz każdy gracz na PC z kontem Battle.net może przekonać się o tym osobiście i to bez potrzeby płacenia. Wystartował darmowy okres próbny, dzięki któremu będziecie mogli grać dowolnymi postaciami i z dowolną klasą do poziomu 20.

Wydarzenie trwa od teraz do 21 maja 2024 roku. Wszystkie postępy zostaną przeniesione do pełnej wersji gry, o ile tylko zdecydujecie się na zakup. Tytuł jest również dostępny w ofercie Xbox Game Pass.

Źródło: Blizzard

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie