Diablo 4 w końcu na BlizzCon 2019? Jest data wydarzenia

Blizzard informuje, że BlizzCon powraca, a my ponownie mamy nadzieję, że tym razem impreza przyniesie więcej radości niż rok temu. W końcu kiedyś musimy zobaczyć pierwszy zwiastun Diablo 4…

Blizzard informuje, że epickie święto społeczności skupionej wokół gier i wydarzeń e-sportowych Blizzard Entertainment powróci do Anaheim Convention Center w dniach 1 i 2 listopada 2019. Wejściówki na konwent trafią do sprzedaży 4 i 9 maja.

Póki co nie poznaliśmy choćby w przybliżeniu, o jakich grach będzie mowa, lecz raczej pewne jest, że nie zabraknie takich marek jak World of Warcraft, Overwatch czy Diablo. Szczególnie uważnie będziemy przyglądać się tej ostatniej, oczywiście licząc na zapowiedź Diablo 4.

BlizzCon 2019 nadzieją dla fanów Diablo

Nie trzeba w wielu słowach przypominać wściekłości graczy po zeszłorocznym BlizzCon, kiedy to zamiast Diablo 4 deweloperzy ujawnili mobilne Diablo Immortal. Nie tego się spodziewano i Blizzard odczuł to w wielu gorzkich słowach społeczności.

Community Manager Blizzarda zapewniał wówczas, że deweloper ma w zanadrzu więcej projektów Diablo, które zostaną przedstawione w 2019 rokuMamy wiele planów dotyczących Diablo rozłożonych na wiele projektów, które będziemy ujawniać w nadchodzącym roku.

Za pokazem Diablo 4 w tym roku może też przemawiać fakt, że gra właściwie miała zostać ujawniona już na zeszłej edycji imprezy BlizzCon. Szef i współzałożyciel studia Blizzard – Allan Adham – podczas rozmowy z serwisem GameDaily ujawnił w listopadzie minionego roku, że deweloperzy „starali się” przygotować jakiekolwiek ogłoszenie związane z Diablo 4. Jak wiemy, nic takiego się nie stało, co może w pewien sposób potwierdzać zeszłoroczne doniesienia informatorów portalu Kotaku, według których Diablo 4 powstaje od kilku lat, lecz prace nad grą nie idą zbyt gładko, a koncepcja na tytuł zmieniała się kilka razy.

Oby do BlizzCon 2019 Diablo 4 nabrał kształtów na tyle, by deweloperzy zdecydowali się wyłożyć karty na stół.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.