Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Demon’s Souls Remake w 4K lub 60 FPS. Wyjaśnienie niepokojących doniesień

Sony zdementowało plotki o obniżonej rozdzielczości Demon’s Souls Remake. Gracze będą mogli wybrać pomiędzy lepszą wydajnością a rozdzielczością 4K.

Na oficjalnej stronie PlayStation pojawiły się nowe szczegóły na temat odświeżonego Demon’s Souls. Według doniesień Digital Foundry gra miała nie zadziałać w rozdzielczości 4K.

Oficjalne informacje wydawcy wskazują jednak, że gracze będą mogli wybrać pomiędzy wysoką rozdzielczością, a lepszą płynnością rozgrywki. Nie wiadomo jednak, co Sony rozumie przez pojęcie „wysoka wydajność”. Dla jednych będzie to stałe 60 klatek na sekundę, dla innych 120.

Choć wciąż pozostało wiele niedopowiedzeń, to część graczy z pewnością poczuła się lepiej z tą informacją. Niemożność rozgrywki w 4K zabolałaby posiadaczy ekranów z wyższej półki i mocno nadszarpnęła reputację Sony.

Nowa generacja to w końcu wyższe oczekiwania względem sprzętu i chyba każdy oczekuje zauważalnego skoku nie tylko pod względem wrażeń wizualnych, ale też wydajności. Licznik zablokowany na 30 klatkach na sekundę odchodzi powoli w niepamięć i jeśli producenci konsol faktycznie położyli duży nacisk na ułatwienie deweloperom optymalizacji swoich gier, to kto wie, może dziewiąta generacja sprawi, że konsole przestaną być przez część graczy uznawane jako technologiczne kule u nogi producentów gier.

Demon’s Souls Remake będzie startowym tytułem PlayStation 5. Gra zadebiutuje w Polsce wraz z konsolą już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się