Twórcy remake’u Dead Space posłuchali fanów. Wprowadzono istotne zmiany

Dead Space Remake gameplay
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

W połowie marca zaprezentowano nowe materiały z Dead Space Remake. Choć całość prezentuje się bardzo dobrze, niektórzy gracze zwrócili uwagę na niesatysfakcjonujące działanie niektórych elementów gry. Twórcy postanowili zareagować.

Fani sugerowali, że Plasma Cutter i karabin pulsacyjny zdają się nie być tak przyjemne w obsłudze, jak oryginalne bronie. EA Motive zdecydowało się na wprowadzenie zmian w działaniu uzbrojenia na podstawie próśb społeczności.

Kiedy pokazaliśmy wam Plasma Cutter i karabin pulsacyjny, nie wszyscy byli zachwyceni, a kilka osób skrytykowało je za to, że mogłyby być jeszcze lepsze. Uważamy, że opinie te były zdecydowanie słuszne i czytając komentarze na temat tego, na co zwrócono uwagę, wprowadziliśmy kilka modyfikacji, które naszym zdaniem je poprawiły!

– napisał deweloper EA Motive na forum Reddit

Poniżej możecie przyjrzeć się zmianom wprowadzonym przez zespół EA Motive. Moim zdaniem poprawki zrobiły dobrą robotę.

Deweloperzy już w chwili ujawnienia remake’u Dead Space obiecali, że w produkcję odświeżenia zostaną zaangażowani fani. Teraz wiemy już na pewno, że nie były to tylko puste obietnice – brawo! Tak powinno się podchodzić do odświeżania kultowych gier. To w końcu społeczność fanów podtrzymuje pamięć o tych tytułach.

Nie znamy dokładnej daty premiery odświeżonego Dead Space. Niedawno zapowiedziano, że gra zadebiutuje na początku 2023 roku. Zagramy na PC, PS5 i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie