Remake Dead Space będzie bardziej otwarty od oryginału. Fani zwiedzania mają się z czego cieszyć

Dead Space - grafika
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dead Space Remake zaoferuje wiele zmian względem oryginału. Jeśli lubicie dokładnie zwiedzać odwiedzane lokacje, będziecie zachwyceni.

Pracujący nad grą producent przypomniał, że w trakcie zwiedzania stacji Ishimura nie natrafimy na żadne ekrany ładowania poza tymi wynikającymi ze śmierci protagonisty. Co więcej, potwierdzono, że Isaac będzie mógł wrócić do odwiedzanych wcześniej lokacji, aby sprawdzić, czy niczego nie ominął.

Tworzymy również całą grę jako jedno sekwencyjne ujęcie. Od momentu rozpoczęcia gry do jej zakończenia nie ma żadnych cięć kamery ani ekranów ładowania – chyba że zginiesz. Ishimura jest teraz w pełni połączona, więc możesz przejść z punktu A do punktu Z, zwiedzić cały statek i wrócić do lokacji, które już ukończyłeś, aby podnieść rzeczy, które mogłeś przegapić – to wszystko jest nowe. To jest teraz całkowicie nieprzerwane doświadczenie.

– powiedział Senior Producer Philippe Ducharme

Deweloperzy zapowiedzieli również, że w grze pojawią się zadania poboczne, które rozwiną niektóre wątki z oryginalnej produkcji. Wygląda więc na to, że nowa Ishimura będzie swego rodzaju półotwartym światem, a nie mocno liniową miejscówką rodem z oryginału.

Remake Dead Space trafi na rynek już 27 stycznia 2023 roku. Zagramy na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie