Dead by Daylight - zrzut ekranu z Leatherface

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórcy Dead by Daylight usuwają z gry skórki, bo prowokowały rasistowskie zachowania

Twórcy Dead by Daylight, Behaviour Interactive, postanowili przeciwdziałać toksycznej atmosferze w trakcie rozgrywki. Z gry wylecą niektóre skórki do Leatherface’a.

DLC z bohaterem „Teksańskiej masakry” pozwalało graczom na przywdzianie maski różnych postaci dostępnych w grze. Jedna z nich jest czarnoskóra, co, jak się okazuje, powodowało, że dochodziło do sytuacji, kiedy toksyczni gracze skupiali się na atakowaniu czarnoskórego awatara.

Deweloperzy usuną maski z gry w nadchodzącej aktualizacji. Posiadacze DLC otrzymają w ramach rekompensaty odrobinę wirtualnej waluty do wydania.

Te doniesienia były przygnębiające i absolutnie potępiamy takie zachowanie. Nie czujemy się komfortowo mając te maski w grze, gdy są one wykorzystywane jako narzędzie do szerzenia nienawiści. W rezultacie, maski zostaną usunięte w nadchodzącej aktualizacji Mid-Chapter do Dead By Daylight. Ci, którzy posiadali DLC The Cannibal przed wydaniem aktualizacji Mid-Chapter, otrzymają 6,000 Iridescent Shards, aby zrekompensować ich usunięcie.

– poinformowali twórcy gry

Czemu deweloperzy usuwają zawartość zamiast skupić się na banowaniu toksycznych graczy? Tego nie wiemy. Mimo wszystko jakakolwiek reakcja jest w tym przypadku lepsza niż brak reakcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się