Albert Wesker trafił do Dead by Daylight. Sieciowy horror kontynuuje współpracę z Resident Evil

Dead by Daylight z Albertem Weskerem i nowościami z Resident Evil
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Jak informowaliśmy już wcześniej – nowe DLC do Dead by Daylight jest oficjalnie dostępne. Gracze wcielą się w Alberta Weskera, ale nie tylko.

Jakiś czas temu deweloperzy odpowiedzialni za Dead by Daylight pokazali zwiastun nowego DLC do gry. Project W, bo o nim mowa, kontynuuje współpracę z Resident Evil. Jest to już drugi dodatek przeznaczony dla fanów popularnego cyklu „zombiaczych” horrorów.

Albert Wesker jest chyba największą nowością w grze. Asymetryczny horror multiplayer znany z bardzo chętnego korzystania z popularnych licencji doczekał się nowego zabójcy. Antagonista z Resident Evil zwany jest tutaj „The Mastermind” (ang. „Geniusz”) i wraz ze swoją osobą przynosi sporo nowości. Mowa, rzecz jasna, o dodatkowych umiejętnościach i sposobach na mordowanie innych graczy.

To jednak nie wszystko, bo DbD doczekało się również obecności Ady Wong i Rebecci Chambers. Obydwie mają swoje własne, unikalne zdolności. Aby trochę wyrównać szanse, twórcy postanowili wprowadzić sporo nowych poprawek. Choć sam dodatek jest płatny (na Steam wyceniono go na 43,99 zł), każdy może cieszyć się aktualizacją. Ta dodaje pewne ulepszenia, poprawia balans rozgrywki i eliminuje mnóstwo bugów. Więcej przeczytacie w oficjalnym opisie patcha.

Do tego wszystkiego mamy odświeżoną mapę Raccoon City Police Department. Może i nie ma tam zbyt wielu nowościami, wciąż jednak miło jest toczyć boje na czymś w miarę nowym.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie