Daymare: 1998 – survival horror od twórców anulowanego Resident Evil 2 Reborn

Daymare: 1998 – survival horror od twórców anulowanego Resident Evil 2 Reborn
Filmiki z gier Newsy PC

Zapowiada się naprawdę wymagająca gra.

Ponad rok temu niezależne studio Invader Games musiało anulować prace nad swoim remake’m Resident Evil 2, który miał przenieść kultowy tytuł na silnik Unreal Engine 4. Sprawa była prosta – do małego dewelopera zgłosili się ludzie z Capcom, którzy ogłosili, że sami chcą stworzyć odświeżoną wersję wspomnianej gry, a poza tym to oni posiadają prawa do marki Resident Evil. Z takimi argumentami nie ma co dyskutować. Jeśli chcecie zobaczyć, jak prezentowało się niedoszłe Resident Evil 2 Reborn, tutaj oraz tutaj znajdziecie filmiki.

Po roku milczenia Invader Games powraca ogłaszając swój nowy projekt – Daymare: 1998, który powstaje na PC i posiada widoczne odwołania do skasowanego Residenta. Gra powstaje również na silniku Unreal Engine 4.

Daymare: 1998 będzie tytułem z gatunku survival horror, który przeniesie nas do wspomnianego w tytule 1998 roku. W grze mamy zresztą znaleźć sporo nawiązań do popkultury lat 90.

Deweloperzy zdradzili póki co jedynie tyle, że ich gra będzie bardzo trudna, gdzie każdy nabój będzie cennym znaleziskiem, a zapisanie gry ma być możliwe jedynie w wyznaczonych punktach. Odpalając Daymare: 1998 wcielimy się w kilka postaci, m.in. żołnierza przedstawionego na poniższym zwiastunie, który wyrusza do miasta opanowanego przez potwory na ratunek swojej żonie oraz córce. Rozgrywka sprowadzi się w zasadzie do strzelania i eksploracji, choć czasem przyjdzie nam rozwiązać jakąś zagadkę.

Co ciekawe, w tworzeniu Daymare: 1998 bierze udział jeden z artystów, który stworzył potwory do Resident Evil: Code Veronica oraz Resident Evil 0. Liczymy na dobrą zabawę i czekamy na kolejne szczegóły!

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie