Capcom pyta: Chcecie Resident Evil 2 Remake? Tymczasem fani robią Reborn

Deweloper nie jest pewien, czy kolejny kotlet jest dobrym pomysłem. Więc dlaczego o to nie spytać samych graczy?

Ostatnio mogliśmy zobaczyć filmiki z fanowskiej wersji Resident Evil 2 Reborn, czyli tytułu, który jest przygotowywany z myślą o PC przez grupkę zapaleńców na silniku Unreal Engine 4. Okazuje się, że społeczność skupiona wokół serii Resident Evil zainteresowała się tym projektem na tyle, by skłonić Capcom do refleksji, czy rzeczywiście nie warto zrobić odświeżonej dwójki.


Deweloper pyta więc na oficjalnym profilu Resident Evil w serwisie Facebook: Chcecie Resident Evil 2 Remake? Twórcy przyznają, że spotykają się z entuzjazmem niektórych fanów, którzy chcieliby zobaczyć odświeżoną drugą część RE, a temat jest poruszany również przez branżowe media. Lecz czy większość jest “za”?

Wygląda jednak na to, że Capcom poważnie zaczyna zastanawiać się nad kolejnym remasterem i można zakładać, że jest kwestią czasu, aż usłyszymy oficjalną zapowiedź Resident Evil 2 Remake.

Pytanie tylko, jak wpłynie to na losy fanowskiego Resident Evil 2 Reborn, które powstaje już od kilku lat i prezentuje się naprawdę nieźle. Ponoć Capcom dał przyzwolenie na stworzenie takiego kotleta, lecz jak jest naprawdę, tego do końca nie wiadomo. Poniżej wrzucamy ponad 20-minutowy gameplay z Reborn. Chcielibyście, żeby oficjalny remake tak właśnie wyglądał?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet