Daymare: 1998 inspirowane serią Resident Evil trafia na Kickstarter

Oglądajcie nowy zwiastun oraz klimatyczne screeny.

Daymare: 1998 zapowiada się na ciekawy projekt, który może się zmaterializować dzięki hojności graczy. Tytuł trafił właśnie na serwis Kickstarter, gdzie jego twórcy chcą zebrać 180 tysięcy euro. Graz powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 4 z myślą o komputerach PC.

Co ciekawe, współproducentem Daymare: 1998 zgodził się zostać sam Kazuhiro Aoyama, który był dyrektorem przy Resident Evil 3: Nemesis. Dołączył on tym samym do kolejnej ważnej persony użyczającej się przy projekcie. Mowa o Satoshi Nakai, artyście, który wcześniej projektował wrogów do Resident Evil: Code Veronica oraz Resident Evil 0, a teraz zajmie się kreaturami w Daymare: 1998. Jak zatem widzicie, gra ma wsparcie mocnej ekipy, co zapewne przełoży się na jej jakość.

Daymare: 1998 będzie horrorem w stylu klasycznych odsłon serii Resident Evil. Zaoferuje trzy grywalne postacie i zamiast na akcji (której oczywiście nie zabraknie), bardziej skupi się na elemencie przetrwania. Przeciwnicy mają być niezwykle mocni i potężni, a ich odstrzelenie będzie się wiązało z przyjęciem odpowiedniej taktyki. Spory nacisk położono również na eksplorację otoczenia, dzięki czemu znajdziemy przydatne informacje, amunicję czy przedmioty służące do rozwiązywania zagadek logicznych w grze.

Więcej informacji o Daymare: 1998 znajdziecie na stronie Kickstartera, a poniżej wrzucamy najnowszy trailer oraz screeny. Pod nimi możecie przejrzeć starsze materiały z gry, w tym gameplay.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.