Darmowy weekend Overwatch na PS4 i Xbox One. Jak pobrać, ile zajmie na HDD, co zawiera?

Darmowy weekend Overwatch na PS4 i Xbox One. Jak pobrać, ile zajmie na HDD, co zawiera?
Newsy Polecamy! PS4 XOne

Tytuł wypróbujemy za free również na konsoli Microsoftu.

Wczoraj informowaliśmy o darmowym graniu w Overwatch na PlayStation 4, które będzie możliwe już za tydzień. Okazuje się jednak, że akcja dotyczy nie tylko platformy od Sony, lecz również konkurencyjnego Xboksa One, choć w przypadku tej konsoli będziecie musieli posiadać dodatkowo wykupiony abonament Xbox Live Gold. Na PS4 pogramy natomiast nawet wtedy, kiedy nie posiadamy subskrypcji PlayStation Plus.

Szczegóły nadchodzących atrakcji, konkretne terminy oraz sposób pobrania darmowej wersji Overwatch przedstawiono na oficjalnej stronie gry: Darmowy weekend z Overwatch odbędzie się w dniach 9-12 września. W tym czasie wszyscy posiadacze Xbox One i członkostwa Xbox Live Gold, a także wszyscy posiadacze PlayStation 4 będą mogli pobrać i uruchomić grę ZA DARMO, bez konieczności zapisywania się do gry lub wpisywania kodów! Okres darmowego dostępu we wszystkich regionach gry potrwa od godz. 20:00 czasu polskiego w niedzielę 9 września do godz. 1:00 nad ranem czasu polskiego w czwartek 13 września.

Deweloperzy zdradzili, że podczas darmowego weekendu udostępnią bezpłatnie cały zestaw 22 bohaterów i 13 map w przeróżnych trybach, między innymi Szybkiej grze, Grze dowolnej i najnowszej Rozróbie Tygodnia.

Co ciekawe, będziemy mogli awansować, zdobywać skrzynki z łupami i odblokowywać różne opcje modyfikacji bohaterów, a jeśli po darmowym weekendzie zdecydujemy się na kupno Overwatch, zachowamy wszystkie poczynione postępy. Warto jednak zaznaczyć, że nie dotyczy to trofeów i osiągnięć, które będą podczas darmowego weekendu wyłączone.

Jak pobrać darmowe Overwatch i ile danych trzeba pobrać na dysk konsoli?

PlayStation 4 (plik będzie miał rozmiar około 9 GB)

1. Włącz swój system PlayStation 4 i wpisz się jako wybrany lokalny użytkownik.
2. Przejdź do PlayStation Store i wybierz opcję „Wyszukaj” z menu na górze ekranu.
3. Wpisz „Overwatch” w polu wyszukiwania.
4. Wybierz z listy wyników wyszukiwania darmowy weekend z Overwatch, a następnie kliknij „Pobierz”.
5. Po zakończeniu pobierania i procesu instalacji kliknij „Start”, aby rozpocząć grę!

Xbox One (plik będzie miał rozmiar około 15 GB)

1. Włącz swoją konsolę Xbox One i zaloguj się na konto Xbox Live.
2. Przejdź do Sklepu Xbox One i wybierz opcję „Szukaj”.
3. Wpisz w polu wyszukiwania „Overwatch”.
4. Wybierz z listy wyników wyszukiwania darmowy weekend z Overwatch: Origins Edition, a następnie kliknij „Darmowa wersja próbna”.
5. Po zakończeniu pobierania i procesu instalacji kliknij „Uruchom”, aby rozpocząć grę!

Póki co, darmowa wersja nie została jeszcze dodana do PS Store oraz Xbox Store. Zapewne nastąpi to dopiero w przyszłym tygodniu. Zamierzacie pobrać i zagrać?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie