Darmowe gry na Steam w maju 2024. Aż 39 nowości czeka do pobrania

darmo gry na steam nowosci w maju 2024
PG Exclusive Publicystyka

21. Cats

Koty – i po prostu tyle. Gra o tytule Cats zasili darmowe gry na Steam już 20 maja, a jej rozgrywka jest prosta. Chodzi o klikanie w kota. Ten ewoluuje, w czym pomaga mu liczba naszych kliknięć. Serio, to tyle – i aż tyle.

22. Crime Simulator: Prologue

Jak wskazuje nam nazwa, nie będzie zbyt legalnie. Crime Simulator: Prologue to kooperacyjna gra akcji, w której wcielamy się w przestępcę. W rzeczy samej jest to produkcja będąca FPS-em, w której możemy się skradać, rozpoczynać otwartą walkę czy strzelaniny – wszystko to, byleby wykonać powierzone zadanie. Tytuł będzie dostępny już od 10 maja i to zupełnie za darmo, choć wcale nie wygląda.

Crime Simulator: Prologue – za darmo

23. 100 Istanbul Cats

Wcześniej było o Cats, a tym razem na tapet bierzemy 100 Istanbul Cats, czyli darmową grę testującą naszą spostrzegawczość. Plansze (pięknie narysowane, swoją drogą) przedstawiają różne widoki ze Stambułu. Naszym zadaniem jest znajdowanie poukrywanych na nich kotów. A tych jest naprawdę sporo. Produkcja będzie dostępna za darmo od 13 maja tego roku.

24. Mini Airways: Prologue

Było już Mini Metro czy Mini Motorways – czas zatem na samoloty i podróże lotnicze. W grze Mini Airways: Prologue będziemy w czasie rzeczywistym kontrolować trasy, które pokonują nasze samoloty. Niektóre będą działać świetnie, inne wymagać będą nieustannego wspierania, aby wszyscy pasażerowie dotarli na miejsce na czas. Gra wygląda na relaksacyjną, jednak stanowić będzie spore wyzwanie – już od 13 maja.

25. Le Dernier Don

Jeżeli lubicie gry polegające na eksploracji, to ten tytuł powinien przypaść wam do gustu. Tym bardziej, gdy eksploracji powinien towarzyszyć dreszczyk emocji. W Le Dernier Don odwiedzimy opuszczony sierociniec, który skrywa mroczny sekret. Odpowiedzialni są za niego dawni pracownicy, którzy niekoniecznie podchodzili rzetelnie do swojej pracy. Ale tego dowiecie się już podczas rozgrywki. Ta dostępna będzie od 13 maja.

Darmowe gry na Steam

26. Capybara: The story of Sisyphus

Lubicie kapibary? Na pewno tak. A to się świetnie składa, bo już 14 maja darmowe gry na Steam otrzymają mocną pozycję, w której pierwsze skrzypce gra właśnie sympatyczny zwierz. Ten jest jednak leniwy, a chce wykąpać się w ulubionej beczce. Aby ją znaleźć, musi wejść na sam szczyt góry. W tym zadaniu pomożemy kapibarze oczywiście my. Capybara: The story of Sisyphus wygląda ślicznie!

27. SDIES

Jak czytamy na karcie Steam, SDIES to interaktywna animacja w czerni i bieli, w której kluczową rolę odgrywa kontrast. a wizualna metafora i ewoluująca rozgrywka, która ucieleśnia motywy samotransformacji i odnajdywania równowagi, oferuje krótką, ale ekscytującą podróż po świecie podzielonym na pół – wizualnie, dźwiękowo i emocjonalnie.

28. Histera

Już 16 maja dostępna za darmo będzie gra Histera – chyba mój najbardziej wyczekiwany tytuł z listy. To sieciowa strzelanka, w której toczymy walkę na nieustannie zmieniających się polach bitwe. Te ewoluują i mieszają elementy zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości. Można zatem stwierdzić, że tytuł miesza II Wojnę Światową i futuryzm. Na trailerach prezentuje się genialnie i jest to strzelanka, której potrzebowaliście – nawet o tym nie wiedząc.

29. Animal Trainer Simulator: Prologue

Mieliście kiedyś problem z zachowaniem waszego zwierzaka? Być może dałoby się ich uniknąć, gdyby pomógł wam trener zwierząt. Dokładnie taki, w jakiego wcielimy się w grze Animal Trainer Simulator: Prologue. Tytuł ten pozwoli nam otworzyć specjalną klinikę, w której będziemy opiekować się psami i nie tylko – to naszym zadaniem jest odpowiednie trenowanie i poświęcanie uwagi sympatycznym stworzeniom.

30. LaughterLost

Dystopijny cykl codziennego życia – czy uda wam się go przełamać? W grze LaughterLost wybierzemy się w surrealistyczną przygodę, w której poznamy nietypowe historie z życia rodziny i nie tylko. Twórcy obiecują masę fabularnych twistów i podejmowania niekoniecznie prostych decyzji. Od nas zależy, jak to wszystko się skończy. I czy w ogóle dobiegnie końca.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie