Darmowe gry na Steam w maju 2024. Aż 39 nowości czeka do pobrania

darmo gry na steam nowosci w maju 2024
PG Exclusive Publicystyka

31. Is this Game Trying to Kill Me? Preface

Nietypowa oprawa graficzna gry może i nie pasuje do konwencji horroru, lecz produkcja w rzeczy samej do gatunku należy. Czy ta gra faktycznie próbuje nas zabić? Okazuje się, że tak. W produkcji znajdziemy tajemniczy komputer, a na nim odpalona zostanie… gra w grze. Naszym zadaniem jest kontynuowanie rozgrywki, choć to wcale nie takie proste. Is this Game Trying to Kill Me? Preface będzie dostępne już 16 maja.

32. Grocery Store Simulator: Prologue

Już 20 maja będziecie mogli zupełnie za darmo wypróbować grę Grocery Store Simulator: Prologue. Jak sama nazwa wskazuje, w nietypowej produkcji wcielimy się we właściciela sklepu spożywczego. Naszym zadaniem będzie zarządzanie nim, dbanie o odpowiednią ekspozycję towarów, tworzenie zapasów i sprzedaż. Tytuł posiadać będzie również tryb kooperacji sieciowej (do 3 graczy jednocześnie w trybie kampanii) oraz umożliwi standardową rozgrywkę dla jednego gracza. Uważajcie – ten rodzaj gier niesamowicie wciąga.

33. Playing Kafka

Nazwisko “Kafka” automatycznie przywodzi na myśl kultowego pisarza i jego słynny “Proces”. I jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne, bowiem Playing Kafka pozwoli nam “zabawić” się jako bohater wspomnianego dzieła – choć będzie to zabawa specyficzna. Gra przygodowa i logiczna podejmuje trudny temat, jakim jest wyobcowanie we współczesnym społeczeństwie. Tytuł był tworzony we współpracy ze znawcami literatury Kafki i nie zabraknie w nim świetnie napisanej historii.

34. Astrometica: Prologue

Kolejny FPS na naszej liście, choć w tym wypadku nie ma mowy o “zwykłej” strzelance. Astrometica: Prologue to gra zabierająca nas w przestrzeń kosmiczną, w której musimy po prostu przeżyć. Tytuł łączy w sobie wiele elementów i gatunków, jak choćby eksplorację, zbieranie surowców czy wreszcie budowanie bazy. Gra zapowiada się na niesamowicie wciągającą i zadebiutuje w darmowej wersji już 21 maja.

35. DeepWeb Simulator: Prologue

Większośc z nas lubi ten specyficzny dreszczyk emocji, który towarzyszy niektórym niebezpiecznym czynnościom. Jeżeli nie chcecie ryzykować zdrowia, życia lub konfliktów z prawem, to pozostają wam gry wideo – na przykład DeepWeb Simulator: Prologue. To gra, w której rozpoczniemy swój handel nielegalnymi produktami i substancjami w tzw. głębokiej sieci internetowej. W rzeczywistości trzeba się od tego miejsca trzymać z daleka, ale w grze… Tam można więcej! Tytuł będzie dostępny już od 20 maja.

Darmowe gry na Steam

36. Medieval Crafter: Blacksmith Prologue

W grach wideo często korzystamy z usług różnego rodzaju rzemieślników, na przykład zakładów kowalskich. A co powiecie na poprowadzenie własnej kuźni? To będzie możliwe już 27 maja za sprawą gry Medieval Crafter: Blacksmith Prologue. W produkcji poznamy tajniki tego zawodu, będziemy zdobywać rudy, przetapiać je i tworzyć wspaniały oręż. Darmowe gry na Steam nie tylko bawią, ale i uczą – choćby w zakresie dawnego rzemieślnictwa.

Medieval Crafter: Blacksmith Prologue

37. Burning Skies Arcade

Już 28 maja będziecie mogli powrócić do gamingowych korzeni, gdzie do rozgrywki wystarczył samolot lecący w jednym kierunku i masa wrogów do pokonania. Właśnie takie jest Burning Skies Arcade – tytuł, który czerpie garściami z kultowych gier akcji sprzed lat. Naszym zadaniem jest zniszczenie wrogich wojsk oblegających miasto. Będziemy naparzać do wrogów, robić uniki i powiększać swój arsenał. Magia tkwi w prostocie!

38. Extirpate

Wyspa, rozległy i otwarty teren, a do tego hordy krwiożerczych zombie i inni gracze – oto Extirpate. Naszym zadaniem jest pokonywanie przeciwników, zbieranie zasobów i wykorzystywanie tego, co akurat mamy pod ręką do walki o swoje życie. Aby przetrwać musimy chwytać się dosłownie wszystkiego, bo celem jest po prostu dotrwanie do kolejnego dnia. Czy przetrwacie choć jedną noc? O tym będziecie mogli przekonać się już 31 maja.

Darmowe gry na Steam Extirpate

39. Sorelle

W Sorelle poznamy trzy siostry, które do tej pory wiodły błogie życie w pewnej nadmorskiej mieścinie. Niestety spokój ten został przerwany przez gwałtowną burzę, która zniszczyła część lokalnej katedry i rozproszyła magię miasta. Dziewczyny zdobyły jej część i tym samym weszły w posiadanie nietypowych mocy. Te okażą się pomocne w odzyskaniu jej reszty. Gra uraczy nas nie tylko ładną stylistyką, ale także wieloma ciekawymi zagadkami i przyjemną rozgrywką.

Darmowe gry na Steam Extirpate

Oto darmowe gry na Steam, które już są dostępne, lub pojawią się w maju. Przyznacie chyba, że jest w czym wybierać. W łatwy sposób możemy dzięki nim wzbogacić swoją bibliotekę gier na platformie, choć to oczywiście niejedyne dostępne produkcje. Poza tym, jeżeli wolicie coś bardziej “premium”, to na pewno ucieszą was gry niekoniecznie darmowe, lecz niedrogie. Regularnie publikujemy listy, na których znajdziecie tanie gry na Steam. Niektóre z nich da się dorwać za ledwie kilka złotych!

Źródło: Steam

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie