Darmowe gry na Steam w maju 2024. Aż 39 nowości czeka do pobrania

darmo gry na steam nowosci w maju 2024
PG Exclusive Publicystyka

11. Puppet Master: The Game

Z polskiej perspektywy horrory z serii, do której odnosi się Puppet Master: The Game są niezwykle niszowe, ale w formie gry z pewnością do was trafią. To sieciowy tytuł pozwalający na wspólną zabawę w kilka osób. Rozgrywka jest prosta, a sieciowy element dodaje produkcji smaczku. Tytuł jest nieustannie rozwijany i gracze chwalą go m.in. za regularnie dodawaną nową zawartość.

12. The Braves

Hordy wrogów, niesamowite kombinacje umiejętności i syndrom “jeszcze jednej rundy” – oto The Braves od 101XP GAME STUDIOS. To pozycja idealna dla fanów takich gier, jak np. Vampire Survivors i innych produkcji z gatunku roguelike. Twórcy zadbali o masę świetnych umiejętności do odblokowania i poczucie nieustannego rozwoju naszego bohatera.

13. Bed and BEAKfast

Nazwa Bed and BEAKfast z pewnością kojarzy wam się z popularnym rodzajem usług hotelowych. I słusznie, choć na pierwszy rzut oka gra może sugerować coś innego. Wcielamy się w niej w… ptaka, którego zadaniem po powrocie do domu jest przejęcie funkcjonującego onegdaj miejsca z noclegami i jedzeniem. To zostało mu powierzone przez jego dziadka. Nie zabraknie gotowania i rozwoju swojego punktu usługowego.

14. Screamboat Willie

Twórcy twierdzą, że możemy nienawidzić Screamboat Willie, lub uwielbiać – w każdym wypadku gra ta jest dla nas idealną opcją. To mieszanka horroru i mrocznych gier skradankowych, w którym naszym zadaniem jest, a jakże, ucieczka. O ile to w ogóle możliwe, choć próbować warto. Klimat aż wylewa się z ekranu!

15. Crimson Hell

W Crimson Hell wcielimy się w młodą studentkę dziennikarstwa, która wyruszyła na poszukiwania swojej siostry. Zadanie to jest niełatwe, bo dziewczyna ma do przemierzenia różne, niezwykle przerażające wymiary, które pełne są czyhających na nią przeciwników. Ważnym elementem gry jest zarządzanie ekwipunkiem i pozyskiwanie limitowanych zasobów.

16. Anchors: Start

Co powiecie na dwuwymiarową strzelankę, w której rozgrywka mocno nastawiona jest na eksplorację? W Anchors: Start będziemy przemierzać ciekawy i zróżnicowany świat, w którym po drodze czeka na nas masa wrogów. Na plus produkcji trzeba bezwzględnie zaliczyć bardzo zróżnicowany arsenał, który możemy zdobyć w trakcie rozgrywki.

17. Betrayal Beach

Gra Betrayal Beach to sieciowa produkcja oparta na współpracy — lub zdradzie. Jako członkowie grupy rozbitków musimy mierzyć się z przeciwnościami losu na nieprzyjaznej wyspie, na której grasują niebezpieczne bestie i nie tylko. Możemy wspólnie dążyć do celu, lub zdradzić swoich towarzyszy. Element sieciowy jest w tym wypadku strzałem w dziesiątkę.

18. The WereCleaner

The WereCleaner to skradanka, komedia o sprzątaniu bałaganu i walce z własnymi instynktami. W czasie rozgrywki eksplorujemy stale rozwijającą się przestrzeń biurową i wykorzystujemy arsenał gadżetów, aby posprzątać biuro z bałaganu, wypadków i nie tylko. Wszystko to przez niezatrzymujący się szał i inne dziwactwa. Oj, jest co sprzątać.

19. Soul of the Forest

W grze Soul of the Forest weźmiemy udział w unikalnym systemie bitew inspirowanym Undertale i Frankenem. Rozgrywka wymaga od nas siły, sprytu lub umiejętności taktycznych — albo wszystkiego po trochu, zależnie od naszych predyspozycji. Tytuł nawiązuje do starszych gier RPG i z pewnością ucieszy bardziej doświadczonych graczy tego gatunku.

20. Cookard

Czasami pierwszy rzut oka wystarczy, aby stwierdzić, iż dana gra jest zwyczajnie urocza. Tak jest w przypadku Cookard. Tytuł jest grą o gotowaniu, w której posiłki przygotowujemy przy pomocy dobierania do siebie odpowiednich kart. Jest to zatem swego rodzaju kulinarna karcianka w przyjemnej oprawie graficznej.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie