Kontrowersyjna nagroda dla Cyberpunka 2077. Gracze uważają, że gra na nią nie zasługuje

Cyberpunk 2077 wywołał kontrowersje. Gracze nie zgadzają się z nagrodą
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Część graczy nie jest zadowolona z nagrody “owocu miłości” dla Cyberpunk 2077 na Steam Awards 2022. Uważają, że inni zasłużyli na nią bardziej.

Ostatnie wyniki zeszłorocznych nagród Steam raczej nikogo nie zdziwiły. Elden Ring okazał się wielkim zwycięzcą, a reszta pozycji jest raczej na swoim miejscu. No, nie wszystkie. Osobiście byłem pełen podziwu dla Stray, które otrzymało nagrodę za “najbardziej innowacyjną rozgrywkę”, podczas gdy gra nie reprezentowała sobą praktycznie nic nowego pod kątem gameplayu. Nieważne jak była świetna, jej miejsce na tej akurat liście jest co najmniej dyskusyjne.

Dla wielu graczy podobnie sytuacja wygląda z Cyberpunkiem 2077. Polski hit otrzymał główną nagrodę w kategorii “Owoc Miłości”. Jest to kategoria, która docenia tytuły wspierane przez deweloperów, którzy poświęcają się, aby społeczność miała jak najlepsze doświadczenie z rozgrywką. CD Projekt RED oczywiście dokonało naprawdę wielkich rzeczy, naprawiając tytuł, ale wielu graczy jest zdania, że nie jest to wystarczające.

Cyberpunk 2077 z kontrowersyjną nagrodą

Na Reddicie poświęconym polskiej produkcji pojawił się screen przedstawiający informację o wspomnianej nagrodzie dla hitowego RPG-a. W komentarzach zawrzało. Jedne z najbardziej plusowanych opinii brzmią praktycznie jednogłośnie – CP77 na to nie zasłużyło. Doceniają oni starania CDPR, ale przyrównują je do ucznia, który oblał egzamin, ale potem nauczył się i na poprawce otrzymał “tróję”.

Szczerze mówiąc, uwielbiam tę grę, ale każdy inny tytuł z listy nominowanych ma moim zdaniem o wiele więcej powodów, by zostać nagrodzonym “Owocem Miłości”. Tak, deweloperzy z CDPR wykonali wspaniałą robotę z patchami… ale w porównaniu do takich tytułów jak DRG, NMS, Zomboid itp.? One zdecydowanie bardziej na to zasługują.

– uważa jeden gracz

Wśród nominowanych było m.in. wciąż wspierane i rozwijane No Man’s Sky, uwielbiane przez sporą część społeczności Deep Rock Galactic oraz regularnie aktualizowany od 12 lat Project Zomboid. Niektórzy jednoznacznie dziwią się samym nominacjom. W końcu nie znalazło się wśród nich Dwarf Fortress, czyli powstający 20 lat projekt, który uczynił ze swoich twórców milionerów.

Niektórzy komentujący zaczęli wręcz zarzucać autorowi wpisu “reklamowanie CDPR” albo bliskie powiązanie z nimi. Ten w końcu stwierdził w tytule, że jest to “powrót stulecia”, z czym wiele osób się nie zgadza. “Naprawianie zepsutej gry to nie jest powrót stulecia” – jak zauważył jeden z internautów. Zdaniem większości z nich (a mowa o wątku Cyberpunka 2077) nagrodę powinno otrzymać No Man’s Sky.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie