Cyberpunk 2077 doceniony przez graczy. Znamy wyniki Nagród Steam i zaskoczenia raczej nie ma

Steam Awards 2022 - znamy wyniki, Cyberpunk 2077 wygranym
Newsy PC

Pojawiły się wyniki Nagród Steam 2022. Nie wiem, na co liczyliście, ale raczej nie na to, że cokolwiek innego wygra z Elden Ring w najważniejszej kategorii.

Valve już od jakiegoś czasu organizuje na swojej flagowej platformie głosowanie na gry roku. Najpierw gracze nominują wybrane przez siebie pozycje do konkretnych kategorii, a potem można oddawać głosy na najczęściej nominowane tytuły. Tym razem zaskoczenia nie ma.

Steam Awards 2022

Znamy oficjalne wyniki niedawno przeprowadzonego głosowania. Nie wiem, czego się spodziewaliście, ale raczej nie tego, że Elden Ring przegra z czymkolwiek. Tytuł od From Software nie tylko został nagrodzony na TGA 2022, ale również otrzymał najwięcej w historii statuetek GOTY, wygrywając pod tym kątem z The Last of Us Part II.

Poniżej znajdziecie zwycięzców w każdej z kategorii. No dobra, może jednak pewne zaskoczenie w tym wszystkim jest.

 • Gra roku – Elden Ring
 • Gra VR roku – Hitman 3
 • Owoc miłości – Cyberpunk 2077
 • Razem raźniej – Raft
 • Najbardziej innowacyjna rozgrywka – Stray
 • Gra ze znakomitą fabułą – God of War
 • Najlepsza gra, w której jesteś do bani – Elden Ring
 • Znakomity styl wizualny – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 • Najlepsza ścieżka dźwiękowa – Final Fantasy VII Remake Intergrade
 • Usiądź i zrelaksuj się – LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów
 • Najlepsza gra poza domem – Death Stranding: Director’s Cut

Po pierwsze – Cyberpunk 2077. To olbrzymie wyróżnienie dla twórców, że po tak wyboistym starcie, zostali oni docenieni. Gra zyskała wirtualną statuetkę w kategorii “owoc miłości”, co tylko pokazuje, że CD Projekt RED odpowiednio się stara, aby tytuł oferował to, na co liczyli gracze. Gratulacje!

W kategorii “gry, w której jesteś do bani”, również doceniono Elden Ring, co zasadniczo zaskoczeniem nie jest – wiele osób jest w niej do bani. Ja też, czasami. Ciekawi mnie za to “najbardziej innowacyjna rozgrywka” wręczona… Stray. Trochę brzmi to tak, jakby nie do końca było wiadomo, czymże ta kategoria jest. Stray pod kątem gameplayu nie oferuje czegoś do tej pory niewidzianego (w przeciwieństwie do paru innych nominowanych pozycji), a tytuł zdobył rozgłos dlatego, że ludzie po prostu kochają grać kotem w cyberpunkowym świecie. Czy to jednak rewolucja? Nieważne jak świetna byłaby to gra, zdecydowanie nie. Niemniej i tak gratuluję wszystkim zwycięzcom.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie