Pozew w sprawie Cyberpunk 2077 wycofany? Nowe wieści w sprawie

Cyberpunk 2077 dostanie nową łatkę, która ulepszy grę
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Pamiętacie pozew, który oskarżał twórców gry Cyberpunk 2077 o przekazywanie fałszywych informacji na temat gry przed premierą? Inwestorzy byli wściekli i chciano wytoczyć przeciwko CD Projekt RED potężne działa. Ostatecznie jednak sprawa zyskała zupełnie nowe oblicze. Chyba można już stwierdzić, że oficjalnie ją zakończono. Co się wydarzyło?

Cyberpunk 2077 jednak niewinny? Nowe wieści w sprawie

Na pewno pamiętacie premierę hitu od CD Projekt RED, która lekko mówiąc, odbiegała od ideału. Stan techniczny gry pozostawiał wiele do życzenia, a tytuł na dużej liczbie sprzętów działał po prostu słabo. Kolejne miesiące minęły na łataniu problemów technicznych tak, aby cyberpunkowa produkcja była jakkolwiek grywalna np. na PS4 i Xbox One. Źli byli nie tylko gracze, ale i inwestorzy. Część z nich straciła niemałe pieniądze w wyniku wahań kursów giełdowych spółki.

Krótko po tych wydarzeniach kancelaria Rosen Law Firm z USA postanowiła zapowiedzieć złożenie pozwu w imieniu inwestorów przeciwko twórcom gry. Argumentami używanymi w zarzutach był słaby stan techniczny, masa problemów z grą i rzekomo nieprawdziwe informacje, którymi dzieliła się firma przed premierą. Miano podobno zatajać faktyczny stan gry, co ostatecznie okazało się największym problemem po premierze.

Ostatecznie sprawa dobiegła końca po prawie 3 latach. Łącznie CD Projekt RED i firma ubezpieczeniowa musiały wypłacić inwestorom niecałe 2 miliony dolarów, a sprawa zakończyła się ugodą. Oznacza to nie tylko koniec prac nad rozwojem Cyberpunk 2077, ale i zakończenie ewentualnych problemów prawnych i sądowych batalii.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie