Cyberpunk 2077 teraz jak next-gen 2.0. Mało kto uruchomi taką wersję gry

cyberpunk 2077 next-gen
Newsy PC

Night City wczoraj i dziś to zupełnie inne miasta w Cyberpunk 2077. Dzięki pewnej modyfikacji gra CDPR wygląda jeszcze lepiej i bardziej autentycznie.

Odliczacie dni do premiery dodatku Cyberpunk 2077: Phantom Liberty? To już wcale daleko do odwiedzenia nowej lokacji, gdzie czekają na nas misje, postacie i wydarzenia związane z historią V z podstawki. Cena DLC bardzo zachęca, trochę mniej perspektywa na większe wymagania sprzętowe. Ale to co szykuje CDPR będzie chyba warte przesiadki na PS5, XSX lub wymiany kilku podzespołów. Tym bardziej, że część ulepszeń dotyczy bezpośrednio jakości oprawy. Na bank będą starali się udoskonalić oferowany przez nich wariant ray tracingu (nazwany Path Tracing), który poniekąd jest graficzną rewolucją.

Być może CDPR w końcu doprowadzi swój hit sprzedażowy do stanu, w jakim teoretycznie był planowany na premierę, ale tak czy inaczej zostawią spore pole do popisu dla autorów modyfikacji. To właśnie oni wyciskają ostatnie soki z silnika graficznego RedEngine, dopieszczają elementy rozgrywki i rozbudowują ją o nowe mechaniki. Tym razem na materiale Digital Dreams możemy spojrzeć na Night City, które podrasowano o ponad 100 modów. Tak przepięknej wersji miasta jeszcze nie widzieliście.

Tak wygląda Cyberpunk 2077 uzbrojony w 100 modyfikacji

Uruchomiona wersja Cyberpunk 2077 znacznie zwiększa ruch uliczny, podnosi liczbę przechodniów widocznych na ulicach miasta, według specyfikacji aż o 250% względem oryginalnych ustawień. Efekt ten uzyskano za sprawą moda Superpopulation, który jest dostępny na stronie Nexusmods. Możecie go samodzielnie przetestować, ale autor ostrzega, że mocno zżera zasoby PC i obniża płynność w grze. Jeśli chcecie żeby na Waszym ekranie gra wyglądała tak samo jak z powyższego wideo, to dodatkowo trzeba aktywować tryb graficzny Path Tracing, co jeszcze bardziej wpłynie na obniżenie kl/s. Taka wersję w 60 kl/s i 4K odpalą co najwyżej osoby posiadające na pokładzie RTX 4090 i 12 rdzeniowym procesorem.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie