Niebawem postrzelamy do kultystów w Cultic. Intrygujący FPS dla fanów horroru i klasyki

Cultic pozwoli nam eksterminować kultystów już w przyszłym miesiącu
Newsy PC

Cultic to jeden z tych boomerów shooterów, które zapowiadają się naprawdę wyjątkowo. Twórcy chcą nie tylko połączyć akcję z horrorem, ale i mocnym klimatem.

W pełni zdaję sobie sprawę z tego, że ten ostatni najpewniej przemówi przede wszystkim dla fanów gier retro, ale jeśli nimi nie jesteście – nie warto skreślać Cultic z listy życzeń. Tytuł ma bowiem sporo pomysłów na siebie, a stylizowany styl wizualny to tylko jeden z “generatorów” klimatów. Chyba żaden fan shooterów nie powinien przejść obok pozycji obojętnie.

Cultic to kolejna gra przypominająca nam klasyczne Blood – retro shootera z elementami horroru, w którym krew lała się gęsto. Mieliśmy już Dusk czy Forgive me Father, a projekt Jasozz Games to kolejny reprezentant tego gatunku. Sama historia może nie jest więc najważniejsza, ale z pewnością stanowi niezły pretekst do pacyfikowania kolejnych zastępów wrogów. Oto bowiem wcielamy się w detektywa, najpewniej zamordowanego przez tajemniczy kult. Protagonista jednak żyje i chce się zemścić… klasyk, mówiłem?

Zwiastun pokazuje nam sporo możliwości eksterminacji wrogów. Możemy więc skopywać ich z przepaści, strzelać do nich zróżnicowanym uzbrojeniem czy wysadzać w powietrze. Metod jest sporo, a gra woli raczej dynamiczne i pełne akcji podejście niż bezpieczne planowanie. Całość okrasiła ujmująca retro grafika, zapewniająca jednak dość urokliwe tereny północnego rejonu Stanów Zjednoczonych.

Kiedy więc zabierzemy się za mordowanie kultystów? Cultic ukaże się już 13 października 2022 roku, Jest to “rozdział pierwszy”, ale drugi pojawi się później, jako darmowe rozszerzenie. Dalsze losy gry i możliwych zestawów misji zależą wyłącznie od fanów, graczy i wskaźników sprzedaży.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie