Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 i Xbox Scarlett. Lepsza grafika? Założyciel 3D Realms ma inne oczekiwania

Wiele osób na myśl o PS5 i Xbox Scarlett myśli sobie: W końcu będzie lepsza grafika. Lecz nie każdy ma takie oczekiwania. Owszem, wizualna strona też się liczy, lecz z punktu widzenia założyciela 3D Realms jest coś, co liczy się jeszcze bardziej.

Serwis Gamingbolt miał przyjemność porozmawiać z założycielem 3D Realms, Scottem Millerem. Pogawędka najpierw kręciła się wokół nadchodzącego shootera Ion Maiden, który będzie powrotem do klasycznych strzelanek, takich jak Duke Nukem i DOOM, lecz w końcu zeszła na temat nadchodzących konsol, czyli PS5 i nowej konsoli Xbox (roboczo nazywanej Scarlett).

Czego oczekuje Scott Miller po next-genach? Lepszej fizyki w grach. Według dewelopera to kolejna granica, którą należy przekroczyć w świecie wirtualnej rozgrywki. Pod względem grafiki doszliśmy już naprawdę daleko, lecz posiadanie dokładnie odzwierciedlonej fizyki pozwoli tworzyć kolejne przełomowe gry.

Co jeszcze? Miller oczekuje, że PS5 i nowy Xbox zaoferują znacznie rozszerzony tryb dla wielu graczyWyobraźcie sobie, że 10 000 lub 100 000 ludzi żyje w świecie gier, to wydarzenie, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – zaznacza deweloper.

Premiera PS5 i Xbox Scarlett

Według nieoficjalnych informacji, konsole nowej generacji mają zadebiutować na rynku w 2020 roku. PS5 może zostać ujawnione już w połowie przyszłego roku.

Wspomniany Ion Maiden pojawi się w 2019 roku na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%