Cult of the Lamb - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Pięknie dziwny zwiastun Cult of the Lamb. Owce-kultystki, demony i inne maszkary

Zapowiedziano Cult of the Lamb od studia Massive Monster. Dziwaczna gra prezentuje się bardzo dobrze i oferuje ciekawy pomysł na rozgrywkę.

Targi Gamescom 2021 przyniosły nam wiele sporych zapowiedzi i ogłoszeń. Warto jednak rzucić okiem na te mniejsze gry, które również otrzymały swoje pięć minut. Jedną z nich jest Cult of the Lamb, które jest według mnie tak dziwaczne, że aż piękne.

W grze wcielamy się w opętaną owcę, która jest przy okazji przywódczynią kultu. W roli demonicznego zwierzaka przyjdzie nam budować od podstaw sekretne stowarzyszenie, który ma oddawać cześć demonicznej istocie.

Nie jest to jednak „symulator” prowadzenia kultu. Studio Massive Monster oferuje graczom tytuł roguelike z elementami rozbudowy bazy. To wszystko podlano także wielkim dzbankiem czarnego humoru oraz słodko-gorzkiej oprawy. Premierę zaplanowano na 2022 rok. Póki co ogłoszono tylko wersję na PC.

Przyznam, że jestem bardzo zaintrygowany. Pomysł na rozgrywkę bardzo mi odpowiada, a i sama tematyka produkcji oraz grafika prezentują się świetnie. Choć nie będzie to tytuł, który spodoba się każdemu, mam nadzieję, że Massive Monster dostarczą graczom solidnego roguelike’a. Potencjał jest ogromny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się