Twórcy Cult of the Lamb oskarżeni o herezję. „Nasz mroczny władca, Ten, Który Czeka, tak nakazał”

Cult of the Lamb - gracz oskarżył twórców o szerzenie herezji
Newsy

Cult of the Lamb to urocza i ostatnimi czasy szalenie popularna gra opowiadająca o owcy, która tworzy kult wyznający pewne mroczne bóstwo. Wygląda na to, że nie każdemu spodobała się wizja twórców.

Wydawca gry, Devolver Digital, otrzymał wiadomość, w której gracz zarzuca firmie wspieranie „heretyckiej” produkcji. Autor wiadomości przypomniał też, że Devolver posiada siedzibę w Teksasie, który jest jednym z bardziej religijnych stanów w USA.

Jesteście wydawnictwem z Austin w Teksasie. Jak możecie w dobrej wierze wydać grę, która jest tak całkowicie heretycka? Nie rozumiem, jak chrześcijanin z czystym sumieniem mógłby poprzeć coś takiego.

– czytamy w mailu przesłanym do wydawcy

Przedstawiciel wydawcy postanowił odpowiedzieć zatroskanemu internaucie w… dość ciekawy sposób nawiązując do żądnego ofiar pana i władcy wszechświata pojawiającego się w grze demona.

Nasz mroczny władca, Ten, Który Czeka, tak nakazał

– odpowiedział przedstawiciel Devolver Digital

Pozostaje mieć nadzieję, że autor wiadomości wysłanej do Devolver nie dowie się o istnieniu id Software i serii DOOM, bo może przeżyć małe załamanie nerwowe. Pozwolę sobie przypomnieć, że twórcy cyklu strzelanek z piekła rodem również mają swoją siedzibę w Teksasie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie