Więcej realizmu w CS:GO dzięki nowej aktualizacji

Kolejny update CS:GO wylądował na serwerach.

Valve wprowadza do Counter Strike: Global Offensive kolejną aktualizację, która zajmuje się, podobnie jak poprzednia, poprawkami na nowej mapie Dust2, lecz oprócz tego zmienia coś jeszcze.

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

Deweloperzy wprowadzają do gry nowe ustawienie dźwięku, które ma sprawić, że doznania pod tym względem będą bardziej realistyczne. Póki co, jest ono domyślnie wyłączone i żeby je aktywować, musimy skorzystać z komendy snd_occlusion. Nowy model opiera się na pochłanianiu dźwięków przez elementy otoczenia, które zniekształcają brzmienie dochodzące do naszych uszu. Dzięki temu mamy otrzymać dźwięk rozchodzący się po terenie podobnie, jak ma to miejsce w realnym świecie.

Poniższy filmik prezentuje CS:GO z wyłączoną oraz włączoną nową opcją dźwięku. Po przetestowaniu funkcji zostanie ona udostępniona ogółowi użytkowników i nie będziemy musieli jej włączać specjalną komendą.

Oprócz powyższego, nowa aktualizacja CS:GO przynosi kolejne poprawki na Dust2. To przede wszystkim lepsza optymalizacja wydajności na mapie dla słabych i średnich konfiguracji sprzętowych PC. Mamy też sporo usprawnień wpływających na poruszanie się po lokacji oraz likwidację drobnych bugów. Pełna lista zmian do przeglądnięcia się w tym miejscu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.