Counter-Strike z kamerą bodycam. Pomylisz z rzeczywistością

Counter-Strike-bodycam
Newsy PC

Choć Counter-Strike to klasa sama w sobie, strzelanka nigdy nie grzeszyła zbyt dobrą grafiką. Tak mogłaby wyglądać na silniku Unreal Engine 5 z widokiem bodycam.

Na YouTube’owym kanale “Nic” pojawiły się dwa filmiki prezentujące mapę Dust2 z Counter-Strike na silniku UE5. “Nic” tworzy realistyczną wersję kultowej lokacji ze strzelanki firmy Valve. Dodatkowo zastosowano tutaj widok bodycam (kamera umieszczona na ciele postaci).

Od razu powiem, że projekt nie jest ukończony. Dźwięk to porażka, zdarzają się błędy techniczne, a widoczne na nagraniu postacie to zwyczajne manekiny. Postawione ot tak, dla sztuki. Jednak filmiki robią ogromne wrażenie i domyślam się, że po dodatkowych godzinach pracy nad kodem całość może wypaść obłędnie.

Nie wiadomo, czy projekt powstaje jako prezentacja do portfolio, czy jego twórca rzeczywiście postanowi go udostępnić do pobrania. Pierwsze skojarzenie po obejrzeniu filmików przywiodło mi na myśl grę Unrecord, która ma już kartę na Steam. Ten tytuł ma szansę pojawić się na naszych dyskach twardych, zatem komu podobają się takie klimaty, powinien go bacznie obserwować.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie