Crysis - żołnierz
0 komentarzy

Crytek ujawnia, co z ray tracingiem w Crysis Remastered Trilogy

Crytek potwierdził, że Crysis 2 oraz 3 w zremasterowanej trylogii będą wykorzystywać ray tracing. Co ważne, technologia ulepszająca cieniowanie trafi wyłącznie na wersje dla komputerów osobistych. Zbiór trzech gier wypróbujemy jeszcze w tym roku.

Deweloperzy pracujący nad Crysis Remastered Trilogy poinformowali w wywiadzie z Digital Foundry, że druga oraz trzecia odsłona będą obsługiwać ray tracing, a także SVOGI. Spodziewajmy się zatem lepszego cieniowania obiektów, realistycznych odbić i wielu innych bajerów graficznych. Ray tracing będzie dostępny wyłącznie na wersjach pecetowych. Zbiór trzech gier o opancerzonym żołnierzu pojawi się na jesieni bieżącego roku. Zagramy na PC, PS4, PS5, XONE oraz XSX S|X.

Co jeszcze otrzymamy w zremasterowanej trylogii? W „dwójce” i „trójce” pojawią się poprawione tekstury w wyższej rozdzielczości. Deweloperzy planują także wprowadzenie do nich większości usprawnień, które pojawiły się w aktualizacji zawierającej wsparcie DirectX11 do Crysis 2. Co więcej, Crytek poinformował, że cały czas trwają prace na pierwszą odsłoną. Ekipa stara się zoptymalizować działanie CPU, aby zwiększyć płynność rozgrywki „jedynki”. Jedno jest pewne: twórcy będą wspierać tytuły, zapewniając możliwe przyjemną zabawę na różnych sprzętach.

Crysis to seria strzelanek, w której główny bohater jest wyposażony w wysoko rozwinięty skafander. Ubiór ma ciekawe zastosowanie, np. pozwala na stanie się niewidzialnym lub zwiększa odporność na obrażenia. Jak się można domyślić, protagonista zostaje wysyłany na przeróżne misje, gdzie w pojedynkę walczy z przeciwnikami. Cykl od zawsze cechował się świetną grafiką, nierzadko stając się wyznacznikiem wydajnościowym dla sprzętów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się