Crysis Remastered oficjalnie zapowiedziany! Jest teaser

Wczorajsze przecieki wskazywały na to, że już niebawem zostanie zapowiedziany remaster Crysisa. Po kilku godzinach od tych nieoficjalnych doniesień Crytek ogłosiło prace nad wyremontowaną wersją tytułu.

Po wielu latach próśb i pytań dotyczących przyszłości serii oraz dziesiątkach przecieków deweloperzy oficjalnie zapowiadają Crysis Remastered. We wpisie zamieszczonym przez Cryteka na Twitterze czytamy: “pytaliście, czekaliście. Od dzisiaj koniec czekania. Nadchodzi: Crysis Remastered na PC, Xboksa One oraz – po raz pierwszy – na platformę Nintendo”.

Niestety nie została ujawniona konkretna, ani nawet przybliżona data premiery FPS-a, ale z treści wpisu wynika, że remaster trafi do łapek fanów już całkiem niedługo.

Odnowiona wersja gry ma zaoferować odświeżoną warstwę wizualną. Chodzi głównie o nowe tekstury i wsparcie dla ray tracingu. Przy okazji możemy też podziwiać trailer z produkcji – nie pokazuje on akcji, ale widać na nim, że Crysis wygląda bardzo dobrze (zresztą czy kiedykolwiek ten FPS wyglądał źle?). Fajnym gestem od twórców jest też zamieszczenie w filmiku postów od fanów, którzy pytali i prosili o grę.

Pierwsza część serii zadebiutowała w 2007 wyłącznie na pecetach. Strzelanka opowiada o losach grupy żołnierzy, którzy wyposażeni w zaawansowane technicznie kombinezony i sprzęt walczą przeciwko armii północnokoreańskiej i najemnikom. FPS był udaną produkcją i przy okazji na tyle wymagającą, że wielu pecetowców ma do dziś problemy z odpaleniem jej na swoim sprzęcie. Chyba mogą więc już oni inwestować w lepsze komputery – właśnie nadarzyła się ku temu dobra okazja.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: