Counter Strike: Polacy mistrzami świata!

W finałowym pojedynku nasza drużyna Virtus.pro wygrała ze Szwedami.


E-sportowcy w składzie: Paweł „byali” Bieliński, Jarosław “pasha” Jarzębowski, Filip “Neo” Kubski, Wiktor “TaZ” Wojtas, Janusz “snax” Pogorzelski, odnieśli wygraną z zespołem Ninjas in Pijamas z wynikiem 2:0. Począwszy od piątku trwają w Katowickim Spodku mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters. Zwycięzcy turnieju zgarnęli nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów.

W jednym w wywiadów Wiktor Wojtas podkreślał, że gra w CS’a to nie zabawa w celu zabicia wolnego czasu, lecz sport i pasja. Chociaż w Polsce nadal e-sport nie jest traktowany zbyt poważnie, to potrafi wzbudzić wielkie emocje i cieszy się dużym zainteresowaniem widowni.

Odniesienie sukcesu wymaga przede wszystkim daleko posuniętej współpracy między członkami zespołu, a także długotrwałego treningu. Dodatkowo trzeba być odpornym na stres i umieć ustalać priorytety. Nie sposób także nie docenić roli specjalistycznych akcesoriów projektowanych z myślą o zawodowych graczach.

Nasza redakcja serdecznie gratuluje drużynie Virtus.pro, życząc dalszych sukcesów!

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

  • Eld

    Gratulacje!!!!1

53 Shares
Share53
+1
Tweet