Valve, przestań wodzić nas za nos. Counter-Strike 2 już tak pewne, że prawie zapowiedziane

Counter-Strike 2 może mieć rewolucyjny system anti-cheat
Newsy PC

Counter-Strike 2 to fakt, a przynajmniej na to wskazują mnożące się w internecie pogłoski. Teraz jednak dołącza do nich coraz więcej oficjalnych wieści.

Wszystko zaczęło się od plików i wzmianek o plikach odnalezionych w aktualizacji sterowników NVIDIA. Później dołączyły do tego mniej lub bardziej wiarygodne informacje. Parę dni temu nawet Valve skomentowało niejako plotki o „cs2.exe”, ale tylko za pomocą krótkiego, acz wymownego gifa. I jeżeli najnowsze informacje nie są potwierdzeniem, że gra faktycznie ma wyjść, to ja już nie wiem, co jest.

Okazuje się, że Valve złożyło niedawno do amerykańskiego urzędu patentowego wniosek o rejestrację znaku towarowego „CS2”. Jak donosi serwis PCGamesN, wspomniany znak towarowy najpewniej dotyczy właśnie Counter-Strike 2. Skąd takie dowody poza dość logicznym zestawieniem faktów? Otóż w dokumentach znajduje się sekcja „powiązanych”, gdzie Valve zamieściło dwa numery seryjne. Jeden z nich wskazuje na znak „Counter-Strike: Global Offensive”, a drugi na „CSGO”.

Teoretycznie nowe wieści są jednoznacznym potwierdzeniem, że Valve lada moment może zamierza wydać nową wersję kultowej już strzelanki. Gra, co ciekawe, może otrzymać nazwę „Counter-Strike 2”. Zgaduję, iż nie do końca będzie to zupełnie nowa pozycja (nie taka, jaką „bejtował” Pasha), a bardziej aktualizacja do istniejącego CS:GO w formie przejścia na silnik Source 2. Wedle insidera i dziennikarza Richarda Lewisa gra jest praktycznie gotowa na premierę. Beta ma podobno odbyć się jeszcze w marcu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie