Twórcy CS:GO w końcu reagują w sprawie Counter-Strike 2. To chyba wszystko już jasne

Counter-Strike 2 - twórcy w końcu reagują na plotki i przecieki
Newsy PC

Counter-Strike 2 to zbiorowa halucynacja czy gra faktycznie powstaje? Wygląda na to, że to drugie, a przynajmniej na to wskazuje wymowna reakcja deweloperów na przecieki.

Counter-Strike 2 albo Counter-Strike: Global Offensive 2, albo cokolwiek w ten deseń – wycieka już od jakiegoś czasu. Codziennie przybywa nowych informacji o grze (nawet jeżeli niektórzy sobie robią jaja). Więcej o sytuacji znajdziecie na tym tagu, gdzie regularnie pokrywamy nowe rewelacje w tej sprawie. Kolejny „przełom” nadszedł z dość nieoczywistej strony – samych twórców.

CS:GO2 najpewniej ma być po prostu aktualizacją, która zmienia silnik gry. Myślcie o tym nie jak o pełnoprawnym sequelu, ale raczej jak o sporej łatce w stylu Overwatch 2. Gra powinna być piękniejsza dzięki Source 2, choć nie do końca znamy szczegóły tego, co Valve w międzyczasie dopracowało w swoim silniku. Tytuł jednak co chwilę pojawia się w nieoficjalnych informacjach, ale tym razem na pogłoski zareagowali nawet sami twórcy. I to w dość jednoznaczny sposób.

W trakcie rozgrywek ESL Pro League Season 17, uczestnicy i komentujący z radością poruszają temat nowego CS-a, żartując na jego temat, a po części także napędzając „hype train”. Jeden z takich segmentów żartobliwej rozmowy został niedawno opublikowany na profilu ligi. Na krótkie wideo, w którym komentujący domniemywają na temat konwersji na Source’a 2 odpowiedział zespół odpowiedzialny za grę. To jedyna ich reakcja w sprawie plotek i pogłosek jak do tej pory.

Jaka to reakcja? Jak widzie powyżej – skąpa. Deweloperzy wrzucili tylko gifa z Michaelem Scottem z The Office. Kontekst wskazuje jednak, że twórcy uważnie przypatrują się wszelkim informacjom. W pewien sposób rodzi to podejrzenia, iż są świadomi, że za dużo rewelacji w sprawie trafiło już do sieci. Teoretycznie oznaczać to może, iż gra faktycznie powstaje. Z drugiej strony… czy ktoś naprawdę ma w tej sprawie jeszcze jakieś wątpliwości?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie