Counter-Strike 2 w sterownikach NVIDIA. Valve może szykować oczekiwaną zapowiedź

Counter-Strike 2 może mieć rewolucyjny system anti-cheat
Newsy PC

NVIDIA znów okazuje się jednym z najlepszych leakerów. Teraz w panelu sterowania NVIDIA odnaleziono wzmiankę o „Counter-Strike 2”.

Być może pamiętacie wielki (dosłownie W-I-E-L-K-I) wyciek NVIDIA, dzięki któremu poznaliśmy rzekomo mnóstwo gier, które mogą powstawać? Niektóre z tych pozycji to możliwe placeholdery, ale z czasem potwierdzono coraz więcej tytułów. Pełną listę znajdziecie w tym miejscu, ale tym razem nie chodzi o tamten przeciek, a o coś zupełnie nowego. Tyle że źródłem ponownie jest NVIDIA.

NVIDIA ujawniła Counter-Strike 2

Jak informuje użytkownik Aquarius na Twitterze, niejaki DAOWAce odkrył w plikach ostatniej aktualizacji sterowników NVIDIA bardzo ciekawy szczegół. Otóż w plikach pojawił się nowy profil gry, który trafił do panelu sterowania NVIDIA. Ten dotyczy gry „Counter-Strike 2” lub też „Counter-Strike: Global Offensive 2”. Wzmianka dotyczy dwóch plików wykonywalnych: „csgos2.exe” oraz „cs2.exe”.

Możemy z góry założyć, że informacje te są sensowne, bo plotki o przeniesieniu CS:GO na silnik Source 2 powszechne są w internecie od bardzo dawna. Valve niby pracuje nad wieloma grami, ale firma nigdy nie pokusiła się wyjaśnić swojego stosunku do dalszej przyszłości szalenie popularnego sieciowego FPS-a. Dlatego też odkryte w plikach wzmianki o „nowym CS-ie” są tak ciekawe i, z drugiej strony, dość oczekiwane.

Ale co to wszystko oznacza? Zakładam, że Valve faktycznie chce niedługo ujawnić konwersję CS:GO na Source 2. Wszak, jeżeli rozwiniemy skrót „csgos2.exe” może wyjść nam „Counter-Strike: Global Offensive Source 2.exe”. Ma to sens. Tym samym ciężko uznać to za nową grę, a bardziej formę aktualizacji. Być może Valve chce z CS-em zrobić to, co z Overwatch 2 zrobił Blizzard – wydać kontynuację w formie aktualizacji.

Sensu powyższym przeciekom dodaje jeszcze jeden fakt. Niedawno Valve zablokowało fanowską konwersję CS:GO na nową wersję silnika graficznego Source YouTubera znanego jako Gabe Follower. Korporacja uniemożliwiała mu publikację jego dzieła, ale nie zrobiła tego samego z Team Fortress 2, co niejako sugeruje, że nowy-stary Global Offensive na Source 2 faktycznie wyjdzie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie