Counter-Strike 2 ma zostać zapowiedziane za chwilę. Gra “w gotowości” na premierę

Counter-Strike 2 - twórcy w końcu reagują na plotki i przecieki
Newsy PC

Counter-Strike 2 podobno coraz bliżej. Teraz na swoje źródła powołuje się insider Richard Lewis. Jego zdaniem zapowiedź, jak i premiera gry są tuż za rogiem.

Tytuł ma obecnie nosić roboczą nazwę “Counter-Strike 2” i właśnie pod nią zostanie przedstawione graczom. Ciężko jednak uznać tytuł za coś zupełnie nowego, a w całym swoim jestestwie przypomina raczej aktualizację pokroju Overwatch 2. Największą zmianą ma być przejście na Source 2.

Counter-Strike 2 coraz bliżej?

CS:GO stał się światowym fenomenem i jedną z najczęściej i najchętniej gier esportowych w historii. Valve od pewnego czasu przestało jednak rozwijać ten tytuł. Z jakiegoś powodu deweloperzy oszczędzają nam kolejnych aktualizacji, co też spowodowało, iż niektórzy gracze martwią się kondycją gry. Winę za to ponosić ma właśnie rzekomy CS2, czyli przeniesienie Global Offensive na silnik Source 2, którego premiera ponoć już za rogiem.

Wcześniej wzmianki o plikach wykonywalnych zawierających w sobie nazwy związane z marką Counter-Strike pojawiły się w nowej aktualizacji sterowników NVIDIA. Firma technologiczna słynie wręcz z dość obfitych, ale i przypadkowych przecieków, które zazwyczaj okazują się w pełni trafne. Tym razem jest podobnie, bo internetowa społeczność od razu zaczęła radować się na wieść, iż nowa wersja CS:GO powstaje. Teraz oliwy do ognia rzuca Richard Lewis, dziennikarz niezwykle kojarzony ze środowiskiem CS-a. Ma on na koncie mnóstwo sprawdzonych zakulisowych informacji związanych z tytułem Valve.

Mówiąc pod warunkiem zachowania anonimowości, źródła znające rozwój gry powiedziały nam, że rzeczywiście powstaje nowa wersja Counter-Strike: Global Offensive, nad którą pracowano już od jakiegoś czasu. Nowa wersja prawie na pewno zostanie wydana pod roboczym tytułem Counter-Strike 2, a przewidywana data premiery bety to marzec, do 1 kwietnia.

– czytamy na stronie Richarda Lewisa

Gra ma być “gotowa do premiery”. Tytuł jest ponoć priorytetem dla Valve. Firma skupia się na rozwijaniu gry i łataniu bugów, aby premiera była jak najbardziej pozbawiona problemów. Dlatego właśnie ostatnio jest tak mało aktualizacji do CS:GO. Deweloperzy szykują ponoć zupełnie przemodelowany matchmaking i ulepszony kod sieciowy. Nie wiemy, czy gra zastąpi obecnego CS-a, czy raczej będzie żyła obok niego. Gracze ze słabszymi komputerami mogą jednak przygotować się na nieco wyższe wymagania sprzętowe.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie