Ta gra uratuje graczy PS5 w tym roku? Nowy exclusive z rychłym pokazem

Concord uratuje graczy na PS5 niebawem | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Concord miało naprawdę zostać pokazane w styczniu bieżącego roku, ale… coś nie “pykło”. Nowy exclusive na PS5 zamiast tego prezentację ma dostać niebawem.

Firewalk to jeden z członków PlayStation Studios, czyli zespołów deweloperskich zajmujących się grami first-party przede wszystkim na sprzęt Sony. I to właśnie w ich nowej grze powinniście wypatrywać remedium na problemy z “nudą”.

Concord już na dniach?

Od dawna gracze PlayStation narzekają, że nie mają w co grać… Oczywiście mówimy o kategoriach ekskluzywnych tytułów na wyłączność, bo premier gier i tak jest sporo, choć w ostatnim czasie Sony przestało się spieszyć. Dostaliśmy już Stellar Blade czy Rise of the Ronin, a w drugiej połowie roku powinniśmy wyczekiwać premiery Silent Hill 2 Remake, ale nie tu nic od wewnętrznych deweloperów japońskiego giganta. No, chyba że Concord naprawdę ukaże się w tym roku.

Już wcześniej prezes Sony zapowiadał, że do marca 2024 roku nie powinniśmy liczyć na nowe gry należące do znanych marek. Tyczy się to uznanych IP od PlayStation. Niezbyt dobra informacja, bo jednak posucha się tylko pogłębia, ale Concord jest czymś innym. To nowe IP, które wedle poprzednich plotek nadal celuje w debiut w tym roku. Pierwszy raz grę zapowiedziano w 2023 roku, lecz do tej pory nic więcej się o niej nie dowiedzieliśmy.

Projekt Firewalk Studios ma być przede wszystkim sieciowym FPS-em w klimatach science-fiction, inspirowanym Strażnikami Galaktyki. Gra zmierza na PC oraz PS5 i to tyle. Teraz jednak wiarygodny insider billbil-kun zdradził nowe informacje. Otóż projekt miał dostać nowe materiały na styczniowym State of Play, ale jak wszyscy wiemy, tak się wcale nie stało.

Kilka miesięcy temu ujawniliśmy nadchodzącą zapowiedź nowej gry Concord. Reklama była już gotowa do prezentacji podczas State of Play, który odbył się w styczniu ubiegłego roku. Jednak to ogłoszenie nie miało miejsca z powodów, których jeszcze nie znamy, chociaż uważamy, że było to spowodowane pewnymi problemami napotkanymi w wersji na PC.

– informuje insider

W dalszej części tekstu na Dealabs billbil-kun informuje, że zapowiedź powinna odbyć się w ciągu najbliższych 15 dni, a gra nadal ma zadebiutować w 2024 roku. Dokładnej daty pokazu nie znamy, ale najpewniej chodzi o niepotwierdzone jeszcze PlayStation Showcase w ostatnich dniach maja. Zapewne wydarzenie odbędzie się przed wielką promocją Sony.

Źródło: Dealabs

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie