Renesans horrorów trwa. Możecie szykować się na remake legendarnej gry z lat 90.

Clock Tower powróci jako remake? Nowe wieści brzmią pozytywnie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Znany insider DuskGolem powrócił i być może zdradził właśnie, że w przygotowaniu jest remake Clock Tower. Kultowy horror powróci w nowej wersji?

Wielka era horrorów w grach wideo powraca i to chyba nawet ze zdwojoną siłą. Podobnie jak filmy grozy, teraz przyszła pora na odwilż na rynku gamingowych dzieł mających nas przerazić. Niedawno dostaliśmy przecież Resident Evil 4 Remake, a to nie koniec. Na horyzoncie coraz śmielej wygląda na nas Silent Hill 2 Remake, a nawet odnowiona wersja Alone in the Dark. I być może to wcale nie wszystko.

Clock Tower Remake powstaje?

Horrorowy insider DuskGolem już jakiś czas temu obiecywał, że powróci jakaś kultowa marka horrorów. Nie sprecyzował jednak, o co dokładnie chodzi. Wspomniał za to o grze, która od co najmniej 10 lat nie dostała żadnej nowej części. Osobiście stawiałem na F.E.A.R., czyli kultowego już przerażającego i brutalnego FPS-a. Mogłem jednak minąć się z prawdą, bo najpewniej chodzi o inny klasyk – Clock Tower!

DuskGolem napisał na Twitterze krótką notkę o tym, że “fani old schoolowych horrorów nie mogą tego przegapić” i załączył link do transmisji potwierdzonego na 20 kwietnia 2023 roku wydarzenia od Sunsoft. Japoński wydawca i producent nosi w zasadzie status legendy, bo w branży jest od 1978 roku i odpowiada za opracowanie gier m.in. na NES-a, Famicom, Game Boy’a czy wersje arcade oraz także pozycje na PC. Legendarna firma, która dostarczyła wiele hitów swoich czasów, od lat jest jakby w hibernacji.

Sunsoft odpowiada również za Clock Tower, czyli dość niszowy, ale legendarny już horror opowiadający o dziewczynie, która musi uciec z ponurej rezydencji z psychopatycznym mordercą z wielkimi nożycami. Gra, co idealnie pokrywa się z wcześniejszymi przeciekami DuskGolema, od 10 lat nie otrzymała żadnej nowej części. “Jedynka” została jedynie zremasterowana w wersji na Wii w 2013 roku.

Dość jednoznacznie możemy więc przypuszczać, że DuskGolem zdradził, iż na wydarzeniu pojawi się remake gry (albo nowa część, ale remake jest raczej bardziej prawdopodobną opcją). Warto wciąż pamiętać o dystansie do tych plotek, gdyż nie są niczym potwierdzonym. Duchowym spadkobiercą serii jest Remothered, czyli nie-tak-zła nowożytna wersja Clock Tower, no ale wiecie… to jednak nie to samo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: