Aktualizacja premiery Silent Hill 2 Remake na Steam. Coś się szykuje

Silent Hill 2 Remake - wkrótce data premiery i platformy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Silent Hill 2 Remake niedawno zostało zaktualizowane na karcie Steam w sekcji “data premiery”. Wciąż jej nie znamy, ale jesteśmy coraz bliżej!

Bloober Team pieczołowicie przygotowuje dla nas remake jednego z najlepszych horrorów wszech czasów. Marka Silent Hill jest chyba najbliższą mi serią horrorów, a w życiu zagrałem w ich setki, jeśli nie tysiące. Nie dziwcie się więc, że tak mocno czekam na kolejne wieści w sprawie którejkolwiek z przygotowywanych gier spod tego IP. Remake “dwójki” może być wyjątkowy, jeżeli tylko polskie Bloober Team udźwignie ciężar, jaki na nich spadł.

Jeżeli udamy się na kartę Steam gry, możemy zobaczyć pewną zmianę. Na pierwszy rzut oka nie jest ona znacząca, ale istnieje spora szansa, że jest przedsmak czegoś większego. Zgaduję, że jesteśmy coraz bliżej poznania ostatecznej daty premiery tytułu. Na karcie Steam w sekcji daty premiery gry, zmieniono z TBA (To Be Announced – zostanie ogłoszona) na “Wkrótce dostępne”. Minimalna zmiana może jednak skrywać sporo informacji.

Silent Hill 2 Remake i zagadka z datą premiery na Steam

Leaker i entuzjasta gamingowych horrorów DuskGolem na Twitterze jako jeden z pierwszych zaobserwował tę zmianę. On sam dość dobrze zna mechanizm wydawania gier na Steam, więc pokusił się o wyjaśnienie tej sytuacji.

Wydałem kilkadziesiąt małych gier na Steamie i znam jego wewnętrzne działanie całkiem dobrze. Steam czasami robi masowe autoaktualizacje stron sklepów, ale to była wewnętrzna aktualizacja SH2, która została wprowadzona przez osobę odpowiedzialną za stronę sklepu.

wyjaśnia DuskGolem

Istnieją teraz dwie opcje. Albo “Wkrótce dostępne” nie oznacza za bardzo nic i Konami zmieniło tę sekcję w przygotowaniu na pełne ogłoszenie, albo jest to napis “zakrywający” faktyczną datę premiery, który pojawia się automatycznie po zaktualizowaniu wewnętrznych danych. Jeżeli to drugie, istnieje spora szansa na to, iż poznamy ją nawet w ciągu kilku dni. To oczywiście tylko teorie, ale jeżeli twórcy są w pełni świadomi daty wydania i Konami zezwoliło na dopuszczenie gry do sprzedaży (ponoć Japończycy mocno pilnują Bloober Team i sami zajmują się promocją i wydaniem gry), to raczej nic ich nie powstrzymuje nie tylko od jej ogłoszenia, ale i pokazania zwiastuna czy gameplayu.

Inny internauta zauważył w komentarzu, że w API Steam już w styczniu pojawiła się wzmianka o dacie premiery wyznaczonej na 29 grudnia 2023 roku. To niemal na pewno placeholder, ale zazwyczaj placeholdery określa się z końcem miesiąca/roku. Czemu więc nie ma 31 grudnia? Tego nie wiemy, ale możemy raczej spodziewać się debiutu nieco szybciej. Zwłaszcza że Piotr Babieno, CEO Bloobera wyjawił już wcześniej, że gra jest “technicznie gotowa” i tylko od Konami zależy premiera.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie