Nowe Alone in the Dark to już pewniak! Wyciekły zrzuty ekranu, szczegóły i okładka

Alone in the Dark - nowa odsłona to już pewniak. Oto zrzuty ekranu
Newsy PC PS5 Xbox Series

Fani grozy, otwierajcie szampana, albo nawet dwa – Alone in the Dark oficjalnie powraca. Kultowa marka, która zapoczątkowała cały gatunek survival horroru, otrzyma nową odsłonę.

Niedawne doniesienia znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. W sklepie SmarToys pojawiły się karty produktów nowego AitD w wersji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Niestety nie poznaliśmy daty premiery, ale za to możemy rzucić okiem na pierwsze zrzuty ekranu oraz okładkę.

Opis gry ze strony sklepu wskazuje, że najpewniej nie jest to kontynuacja chłodno przyjętej produkcji z 2008 roku, a remake pierwszej odsłony lub reboot serii. Wydawca opisuje nowe AitD jako „list miłosny skierowany do kultowej gry z lat 90-tych”.

W grze mamy powrócić do posiadłości Decerto, która pojawia się jedynie w pierwszej części cyklu. Co więcej, będziemy mogli wcielić się w jedną z dwóch postaci: Emily Hartwood lub Edwarda Carnby’ego – dokładnie jak w oryginale.

Wydawca zapewnia, że nowe Alone in the Dark zaoferuje świetną i złożoną historię. Napisaniem opowieści zajmie się Mikael Hedberg, który odpowiada za fabuły z takich hitów jak SOMA, Penumbra: Czarna Plaga czy Amnesia: Mroczny Obłęd.

Produkcją gry zajmuje się studio Pieces Interactive. Zespół ten stworzył między innymi Magicka 2 oraz dwa dodatki do Titan Quest. Wydawcą jest THQ Nordic, które posiada obecnie prawa do marki Alone in the Dark.

Gra powinna zostać zaprezentowana oficjalnie na pokazie THQ, który odbędzie się już dziś o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie