Christopher Nolan marzy o zrobieniu horroru. „Wymaga naprawdę wyjątkowego pomysłu”

Christopher Nolan chce zrobić horror | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Christopher Nolan jako jeden z topowych reżyserów może sobie pozwolić na sporą twórczą kreatywność. Teraz mówi, że chciałby kiedyś nakręcić horror.

Kino grozy to dość ciekawy obszar kina, który od lat cieszy się gigantycznym zainteresowaniem widzów i krytyków, jednocześnie będąc kompletnie nieobecny „na salonach”. W trakcie niemal każdej większej gali nagród filmowych nie ma mowy o horrorach, a i największe gwiazdy niekiedy niechętnie podchodzą do pomysłu zagrania w filmach z gatunku. Być może na pomysł, jak to zmienić, wpadnie sam Christopher Nolan.

Christopher Nolan chciałby zrobić dobry horror

Jeżeli trzeba byłoby dziś wymienić najpopularniejszych i największych twórców filmowych, z pewnością na liście nie mogłoby zabraknąć Christophera Nolana. Reżyser trylogii o Batmanie, Incepcji czy niedawnego Oppenheimera (niebawem na streamingu!) ma wielu oddanych fanów, którzy czekają na każdy jego nowy film. Nadal nie wiemy, czym twórca zajmie się następnie, ale w międzyczasie zastanawia się nad horrorem.

W trakcie spotkania London’s British Film Institute, Nolan podkreślił, że nawet Oppenheimer ma kilka charakterystycznych cech kina grozy. Ciężko się nie zgodzić, bo w zasadzie nad całym filmie wisi widmo egzystencjonalnego kryzysu, przybierające niekiedy niemal dosłowną formę. Ba, reżyser w przeszłości nagrał thriller Bezsenność, który także może kojarzyć się nieco z kinem grozy. I teraz chciałby zrobić pełnoprawny horror.

Myślę, że horrory są bardzo interesujące, ponieważ zależą od bardzo kinowych środków, tak naprawdę chodzi o dosłowną reakcję na rzeczy, więc w pewnym momencie chciałbym nakręcić horror. Ale myślę, że naprawdę dobry horror wymaga naprawdę wyjątkowego pomysłu. A takich jest niewiele. Nie znalazłem więc historii, która by się do tego nadawała.

– powiedział Christopher Nolan (za Variety)

Nolan ponadto podkreślił, że w horrorach jest spore pole do twórczej ekspresji i wykorzystania pomysłów, na które nie pozwalają inne gatunki filmowe. Podobne argumenty przedstawiał niegdyś także Quentin Tarantino, choć jego ostatni obraz w karierze najpewniej horrorem nie będzie. Niemniej warto zaznaczyć, że nawet najwięksi twórcy dostrzegają w kinie gatunkowym spory potencjał.

Nie wiadomo nic na temat dalszych planów Nolana. Jeśli tylko uda mu się wpaść na dobry pomysł na horror, istnieje bardzo duża szansa, że mógłby on powstać. Jak zapatrujecie się na taki film od cenionego twórcy?

Zdjęcie główne: Flickr/charlieanders2/CC BY-SA 2.0 DEED

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie