Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cegła zamiast PS5? Bezczelność oszustów nie zna granic

Kolejny pechowy gracz padł ofiarą średnio wyszukanego oszustwa. Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych otrzymał betonową cegłę zamiast konsoli.

Wydanie nowych konsol zazwyczaj wiąże się z problemami z ich dostępnością, a ta tworzy ogromne pole do popisu dla oszustów. Okazuje się, że sprzedaż zdjęć PlayStation 5 w cenie konsoli to tylko jeden ze sposobów na nieuczciwy zarobek.

Fox News opublikowało informację o pewnym pechowym graczu, któremu udało się odkupić (jak wtedy myślał) nową konsolę Sony, jednak za prawie dwukrotnie wyższą cenę. Zapewne myślał, że ktoś po prostu kupił sobie dodatkowy egzemplarz sprzętu, żeby na nim zarobić.

W dostarczonym przez kuriera pakunku faktycznie – otrzymał pudełko po PlayStation 5, jednak nie znalazł w nim konsoli a… betonową cegłę. O sprawie została powiadomiona policja, jednak ta nie mogła za wiele zdziałać.

Kupujący został poproszony o kontakt ze wsparciem eBay, które powinno zwrócić mu pieniądze za niefortunny zakup. Funkcjonariusze policji skwitowali sprawę krótką, acz dość przydatną frazą – nie kupujcie niczego od ludzi, którzy nie posiadają żadnych ocen na platformie eBay.

Jak widać, niektórzy oszuści nie znają żadnych granic i nie zamierzają silić się na wymyślne fortele. Jeśli koniecznie chcecie kupić konsolę z nieoficjalnego źródła, to lepiej odbierzcie ją osobiście i sprawdźcie zawartość pudełka na miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się