Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

CD Projekt inwestuje w obligacje Polski i trzech innych państw

CD Projekt poinformowało, że przeznaczy 300 mln złotych na zakup obligacji skarbowych. Za połowę firma nabędzie polskie papiery, a za drugą zagraniczne.

Wygląda na to, że największy polski producent gier nie obawia się inwestycji w dobie kryzysu. CD Projekt poinformowało właśnie, że zainwestuje 300 mln w obligacje skarbowe. Pieniądze do inwestycji pochodzą z nadwyżek gotówkowych firmy.

Za połowę tej kwoty spółka zakupi krajowe obligacje Skarbu Państwa, a drugą połowę zainwestuje w papiery trzech państw: USA, Niemiec i Szwajcarii.

Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat”, czytamy w komunikacie polskiej spółki.

Początki CD Projektu sięgają lat 90. Od października 2011 pełnoprawną częścią firmy jest studio deweloperskie CD Projekt RED. Od dłuższego czasu tematem numer jeden w branży jest najnowsza produkcja studia, Cyberpunk 2077. Tytuł ma mieć premierę 17 września 2020 roku i trafi na platformy PC, PS4, Xbox One i Google Stadia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się