CD Projekt publikuje ostrzeżenie o próbie oszustwa

Ktoś chce się dorobić na barkach polskiej spółki. Firma CD Projekt wystosowała specjalny komunikat.

Na oficjalnej stronie internetowej polskiej spółki pojawiło się ostrzeżenie dla inwestorów, którzy mogą natknąć się na oszustów oferujących fikcyjne papiery wartościowe związane z CD Projekt. Chodzi o obligacje, których spółka nigdy nie wyemitowała. Oto pełna wiadomość:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji Spółki, a w szczególności nie przygotowywał ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji Spółki. W związku z docierającymi do Spółki sygnałami o oferowaniu przez osoby trzecie zakupu nieistniejących papierów dłużnych Spółki, wraz ze spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu na rzekome obligacje, Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów Spółki.

Jak widać, ktoś tu chce się dorobić cudzym kosztem. Póki co nie wiadomo, kto może stać za całą sprawą, a prokuratura obecnie przygląda się sytuacji. – Zawiadomienie wpłynęło w ubiegłym tygodniu. Sprawa została zarejestrowana i trwa analiza zawiadomienia – mówi Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga, w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.