CD Projekt gotowy, by GWINT umożliwiał wspólną rozgrywkę na PS4 i Xbox One

Polacy liczą na to, że Sony da zielone światło na konsolowy cross-play.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana zostanie wydany na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Marcin Iwiński, czyli szef CD Projekt, bardzo chciałby, by karcianka umożliwiała wspólną grę na wszystkich platformach i jeśli chodzi o blaszaki oraz Xboksa One, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Lecz czy do cross-play dołączy PlayStation 4? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.


Marcin Iwiński przyznał w oświadczeniu dla serwisu IGN, że jest zainteresowany wspólną rozgrywką na PS4 oraz Xboksie One i podobnie jak twórcy gry Rocket League, czeka jedynie na zielone światło od Sony.

Trzymam kciuki za Rocket League, które toruje drogę na tym polu. Nasz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pojawi się w wersji beta jeszcze w tym roku na PC oraz Xbox One i Microsoft potwierdził już możliwość zastosowania funkcji cross-play w Gwincie nie tylko na tych dwóch platformach, lecz również na innych konsolach, jeśli ich producenci zdecydują się z takiej opcji skorzystać. Mamy gotowe rozwiązania w tej kwestii dla PS4 i bardzo byśmy chcieli dodać konsolę Sony do cross-play kiedy tylko wystartuje otwarta beta naszej karcianki. Jedyne czego potrzebujemy, to zielone światło od Sony – zaznacza szef CD Projekt na łamach IGN.

Iwiński zachęca również innych deweloperów, by również okazali wsparcie dla idei wspólnych rozgrywek pomiędzy konsolami a PC. – Chodzi przecież o graczy, czyż nie? – zakończył szef CD Projekt odnosząc się do znanego hasła Sony: This is for the Players.

Rocket League walczy o cross-play

Studio Psyonix stwierdziło ostatnio na łamach IGN, że nawet dzisiaj mogłoby uruchomić opcję, pozwalającą na wspólną rozgrywkę pomiędzy platformami PlayStation 4 i Xbox One. Wiceprezes Psyonix – Jeremy Dunham – podkreśla, że taki tryb wspólnej zabawy jest już przygotowany i możliwy do wdrożenia w zaledwie kilka godzin. W takim razie co stoi na przeszkodzie? – Czekamy obecnie jedynie na zielone światło ze strony Sony i jeśli je dostaniemy, będziemy mogli wprowadzić rozgrywki między konsolami w mniej niż jeden dzień roboczy. Wystarczy dosłownie kilka godzin, by opcja została włączona na całym świecie. Tak naprawdę wystarczy jedynie zgoda Sony – zaznacza Dunham.

Wiceprezes Psyonix zdaje sobie jednak sprawę, że na decyzję przyjdzie mu jeszcze trochę poczekać: Sony jest naprawdę ogromną firmą i trochę czasu musi po prostu zająć sprawdzenie, jakie przeszkody mogą się pojawić na tej drodze.

Przypominamy, że inicjatywa wspólnego grania została podjęta przez studio Psyonix oraz Microsoft w połowie marca tego roku. Gigant z Redmond przedstawił wówczas Cross-Network Play. Sprowadza się to do tego, że posiadacze blaszaków oraz XOne będą mogli zagrać wspólnie w wybrane, na razie pomniejsze produkcje. Jedną z pierwszych gier, wspierających taką cross-sieciową zabawę, będzie właśnie Rocket League.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

22 Shares
Share22
+1
Tweet