Capcom Resident Evil 4 - postacie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Capcom oskarżone o kradzież. Logo RE4 jako jeden z dowodów

Capcom musi zmierzyć się z bardzo poważnymi oskarżeniami. Artystka twierdzi, że wydawca bezprawnie umieścił jej zdjęcia w swoich grach.

Bardzo, ale to bardzo rzadko zdarza się, że jeden z największych wydawców na świecie jest oskarżany o podwędzenie czyjejś pracy i umieszczenie jej w swoich grach. Właśnie z taką sprawą musi mierzyć się teraz Capcom.

Designerka Judy A. Juracek złożyła pozew przeciwko japońskiemu gigantowi. Juracek twierdzi, że firma wykorzystała przynajmniej 80 fotografii z jej książki w swoich grach. Jako sztandarowy przykład wymieniono zdjęcie szkła, które użyto w logo Resident Evil 4. Inne ujęcia znalazły się też w innych miejscach w RE4 i w grach z serii Devil May Cry. Dokument popierający pozew ma ponad 100 stron.

Juracek domaga się 12 milionów dolarów odszkodowania za bezprawne wykorzystanie jej prac. Sprawa jest w toku i Capcom potwierdził w rozmowie z Polygon, że zdaje sobie sprawę z pozwu i odmawia komentarza.

Logo Resident Evil 4 porównane z pracą artysty
Źródło: Polygon

Wydawca serii Resident Evil nie ma szczęścia do tego typu sytuacji. Niedawno firmę oskarżono o kradzież designu potwora i umieszczenie go w RE Village. Pozostaje nam tylko czekać na rozwój obu spraw. Na ten moment wiele wskazuje na to, że wydawca faktycznie ma coś za uszami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się