Call of Duty nie tylko w Xbox Game Pass, ale też w PS Plus? Jest na to spora szansa

Call of Duty nie tylko w Xbox Game Pass, ale też i w PS Plus
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Pewna ciekawostka w dokumentach podpisanych przez Sony w sprawie Call of Duty może budzić spore zainteresowanie. Otóż okazuje się, że Microsoft dopuszcza opcję dalszego dodawania gier do oferty PS Plus.

Sony zostało w zasadzie zmuszone do podpisania “cyrografu” Microsoftu. Ten gwarantować ma wydawanie Call of Duty na konsole od japońskiego producenta przez kolejne co najmniej 10 lat. W ten sposób finalizacja przejęcia Activision Blizzard wydaje się coraz bliższa końca. Oczywiście osobną kwestią pozostaje to, co za ponad 10 lat stanie się z cyklem CoD na PlayStation, ale powiedzmy, że martwić się możemy tym później.

Call of Duty nie tylko w Xbox Game Pass, ale też w PS Plus?

W międzyczasie ciekawego odkrycia dokonał Stephen Totilo z redakcji Axios. Dziennikarz podzielił się na Twitterze fragmentem dokumentu, który został podpisany przez Sony w sprawie wydawania CoD-a. On sam uważa, że mówimy o tym samym dokumencie, który pierwotnie Sony odrzuciło, gdy Microsoftu zaproponował im tę samą umowę w 2022 roku. Od tamtej pory ponoć nic się nie zmieniło.

Jednocześnie sugeruje to, że punkt o możliwym wydawaniu Call of Duty w PS Plus wciąż obowiązuje. Kolejne gry z serii mają ponoć trafiać do Xbox Game Pass, ale jeżeli Sony i Microsoft dogadaliby się w sprawie kosztów, CoD może wylądować w katalogu flagowej subskrypcji Sony. Podobno seria mogła już wcześniej trafiać premierowo do Plusa, ale Sony wtedy… odmówiło.

Oczywiście niedawno subskrybenci usługi mogli odebrać za darmo Call of Duty: Black Ops – Cold War (łącznie w Plusie do tej pory można było wielokrotnie odebrać różne gry CoD). Tylko że Activision Blizzard nie jest jeszcze oficjalnie częścią Microsoftu, więc powyższy dokument miałby dopiero wejść w życie. Jeżeli nie chodzi tu o premierowy debiut kolejnych części serii w PS Plusie, z pewnością oznacza, że gigant z Redmond nie wyklucza, że także po przejęciu Activision Blizzard pozwoli na dalsze dodawanie gier do Plusa i nie zabierze tej opcji Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie